XV tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“
Festivalio pradžios koncertas „Folkloras ir dabartis“Koncertas perkeltas į 2021 metų kovo 24 d. Visi įsigyti bilietai galioja.
Koncerto rengėjas – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras
.jpg)
I dalis: Linas RIMŠA ir Gintautas VENISLOVAS „BUVO TOKIA DIENA“ (premjera)
Simono Firkovičiaus poezijos ir karaimų folkloro pagrindu muzikinė padėka
II dalis: „RETROSPEKTYVA“
Festivalio „Pokrovskije kolokola“ 2009–2020 m. world music kūrinių fragmentai:
Algirdas MARTINAITIS „Sakmė apie gyvenimą“
Jonas JURKŪNAS „Iš šiuo miesto“
Gediminas RIMKUS RIMKEVIČIUS „Liaudiškoji rapsodija“
Laimis VILKONČIUS „Varnėno mišios“
Zita BRUŽAITĖ „Koliažai“
Linas RIMŠA „Moterų giesmės“
Linas RIMŠA „Senasis tikėjimas“
Vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kiekvienais metais savo klausytojams dovanojantis world music stiliaus kūrinius, šiemet švenčia savo penkiolikos metų jubiliejų. Puoselėdamas įvairių tautų tradicinę muziką, festivalis „Pokrovskije kolokola“ nuo 2006 m. Lietuvos publikai pristatė folkloro ansamblius iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Bulgarijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Rusijos ir Rusijos Federacijos Respublikų (Adygėjos, Altajaus krašto, Kabarda Balkarijos, Kalmukijos, Mordovijos, Udmurtijos, Čečėnijos, Dagestano, Komijos, Tuvos, Marių Respublikos ir kt.), Sakartvelo, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir kt.
Spalvingos festivalių programos jungia geriausių ansamblių pasirodymus, edukacinius ir mokslinius renginius. Na o world music kūrinių premjeros „Pokrovskije kolokola“ atidarymo metu jau tapo šio festivalio vizitine kortele. Pagrindinis šios iniciatyvos, vykdomos nuo 2009 m., pritraukiančios profesionalios muzikos bei autentiško folkloro atlikėjus tikslas – įamžinti ryškiausius muzikinio folkloro pavyzdžius, sudominti tiek išskirtinai liaudies kūrybos mėgėjus, tiek profesionalaus meno mylėtojus, ugdyti vaikus ir jaunimą kultūra bei sužadinti poreikį domėtis savo šalies istorija ir muzikiniu paveldu. Nuolatiniais partneriais-atlikėjais tapo Lietuvos kamerinis orkestras ir žymūs Lietuvos dirigentai.
Gražios festivalio sukakties proga, jis savo klausytojams pristatys įspūdingą dviejų dalių atidarymo koncertą. Pirmoji dalis - šių metų festivalio premjera - vieno žymiausių Lietuvos kompozitorių Lino Rimšos muzikos kūrinys, parašytas drauge su bendraautoriumi Gintautu Venislovu „Buvo tokia diena“, skirtas karaimų tautai ir jos istorijai paminėti. Kūrinyje muzikinės kalbos ir karaimų poezijos pagalba apmąstomi žmogaus ir tautos likimai. Tekstai – karaimų ir lietuvių kalbomis. Dalis poetinių kompozicijų yra Simono Firkovičiaus (1897 -1982) kūryba. Tai iškili karaimų kultūros asmenybė, poetas, visuomenės veikėjas, vyresnysis dvasininkas. Jo indėlis į bendruomenės ir karaimų kalbos išlikimą labai sudėtingomis XX amžiaus sąlygomis yra labai svarus. Reikšmingas tiek vadybinis, tiek ir kūrybinis S.Firkovičiaus talentas. Jo gausi kūryba svarbi kaip kalbos paminklas ir kaip turtingas bendruomenės gyvenimo ypatybių, moralės, papročių šaltinis.
Antroji koncerto dalis - „Retrospektyva“ – tarsi visų, nuo 2009 iki 2019 m. specialiai šiam festivaliui parašytų world music stiliaus kūrinių mozaika, pristatanti geriausius jų fragmentus ir sugrąžinanti mums įspūdingiausias šių koncertų akimirkas. Skambės L. Rimšos, G. Rimkaus Rimkevičiaus, J. Jurkūno, Z. Bružaitės, A. Martinaičio, L. Vilkončiaus kūrinių fragmentai.
Koncerto rengėjo – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro informacija