Valstybinio choro „Vilnius“ 50-mečiui

2020 m. spalio 15 d., ketvirtadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Valstybinis choras VILNIUS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOS BIGBENDAS
(vadovas Tomas Dičiūnas)
Solistai: DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas), EUGENIJUS CHREBTOVAS (bosas)
Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS
Valstybinio choro „Vilnius“ 50-mečiui

ANTANAS REKAŠIUS – „Nakties rapsodija“
VYTAUTAS MIŠKINIS – „Neišeik, saulala“
VACLOVAS AUGUSTINAS – „Great Art Thou, O Lord“
DONATAS ZAKARAS – „Magnificat“
LINAS RIMŠA – „Jazz mass“ (pasaulinė premjera, 2020)

Valstybinis choras „Vilnius“ – vienas ryškiausių, brandžiausių profesionalių chorų Lietuvoje – mini 50-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Kolektyvas plėtoja prasmingą Lietuvos kultūrai veiklą, populiarindamas įvairių žanrų ir formų sakralinę muziką, inicijuodamas ir pristatydamas naujas kūrinių premjeras, nacionalinę chorinę muziką, tiesdamas naujus kultūrinius tiltus.

Siekiant išryškinti ir akcentuoti jo, kaip lietuviškos muzikos ambasadoriaus, misiją, jubiliejinėje dviejų dalių programoje skambės A. Rekašiaus, V. Miškinio, V. Augustino, D. Zakaro kūriniai, taip pat pirmą kartą bus atliktos L. Rimšos „Jazz mass“ („Džiazo mišios“).

Pirmoje koncerto dalyje melomanus intriguos retai atliekama Antano Rekašiaus „Nakties rapsodija“. Šis kūrinys kupinas netikėtų skambesio spalvų, ironijos ir grotesko. Vytauto Miškinio „Neišeik, saulala“ įamžins lietuvių tautosakos dvasią, kalbą. Kompozitoriaus Vaclovo Augustino itin subtilus ir meistriškas kūrinys „Great Art Thou, O Lord“, išsiskleidžiantis lyg gėlės žiedas, nepaliks abejingų. Pirmą dalį baigs įstabaus grožio, giedros lyrikos ir skaidrios faktūros Donato Zakaro ,,Magnificat“.

Antroje renginio dalyje – kompozitoriaus Lino Rimšos „Džiazo mišių“ pasaulinė premjera, skirta choro ,,Vilnius“ kūrybinei sukakčiai. Tai penkių dalių (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus ir Agnus Dei) sakralinis ciklas mišriam chorui ir bigbendui. Mintis sukurti modernias lietuviškas mišias, derinant klasikinius pradmenis su novatorišku požiūriu į šį žanrą, kilo jau seniai, ji brandinta ir gludinta daugiau nei metus. Kompozitorius kūrinyje aktualizuoja sakralines tradicines mišias šiuolaikinėmis priemonėmis, reljefiškomis melodijomis, harmonija ir ritmingai veržliais vingiais.

Jubiliejinio koncerto programoje pasitelkus du stiprius kolektyvus, Lietuvos kamerinį orkestrą (muzikos direktorius, dirigentas S. Krylovas) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bigbendą (vadovas T. Dičiūnas), bus siekiama pademonstruoti skirtingų muzikinių formų sintezę.

10, 15 Eur