Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai  
„Rudens garsų peizažai“

„Rudens garsų peizažai“

Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
2020 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis, 15.00
Trakų pilies Didžiojoje menėje, Trakai
Atlikėjai
VYTAUTAS KIMINIUS (birbynė)
Programa
„Rudens garsų peizažai“

JUOZAS GRUODIS – Styginių kvartetas d-moll
JONAS ŠVEDAS – „Raliavimas“ birbynei solo; „Baladė“ birbynei ir styginių kvartetui (Tado Šileikos aranžuotė)
VYTAUTAS MIKALAUSKAS – „Tėviškės keliais“ birbynei ir styginių kvartetui (Tado Šileikos aranžuotė)
ALGIRDAS KLOVA – „Ramus rytas“ birbynei ir styginių kvartetui (premjera, 2020)
JOHANN SEBASTIAN BACH – Ariozo iš kantatos, BWV 156
BERNHARD HENRIK CRUSELL – Divertismentas C-dur, op. 9, obojui ir styginiams
JAN VÁCLAV KALIVODA – „Morceaux de Salon“ („Salono muzika“), op. 228 (V. Striaupaitės-Beinarienės aranžuotė obojui ir styginiams)

„Birbynė žavi užsienio publiką, gaila, kad savame krašte ji kartais taip nepelnytai nustumiama į antrą planą”, – sako talentingas atlikėjas Vytautas Kiminius. Birbynę jis pristatė tokiuose projektuose kaip turas Europoje „Traveling youth orchestra“, „Taip skamba Europa“ Vokietijoje, TV kanale „Deutsche Welle“ Berlyne ir kitur. Keletą kartų pelnė laureato vardą nacionaliniame Jono Švedo konkurse, tarptautiniame konkurse „Renaissance“ Armėnijoje. Birbynininkas yra Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos pedagogas, koncertuoja Lietuvoje, Italijoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, pasirodo kaip solistas su įvairiais ansambliais: styginių kvartetu, baroko muzikos ansambliu, kameriniu orkestru. Taip pat V. Kiminius yra dainų ir šokių ansamblio „Vilniaus pynimėlis“ orkestro vadovas. „Birbynė yra pati savaime vertybė, ką ir kalbėti apie muziką, kurią galima ja išgroti. Žinoma, jos šaknys yra liaudies muzikoje, tačiau viskas tobulėja, ribos plečiasi: mano repertuaras kasmet taip pat darosi vis įdomesnis, įvairesnis“, – sako V. Kiminius, šįkart su iškiliuoju Čiurlionio kvartetu pristatydamas unikalią kamerinę programą. Joje – ir lietuvių autorių muzika, ir gražiausi pasaulinės klasikos pavyzdžiai, dėl unikalių tembrų derinio ir ypatingos aplinkos suskambėsiantys dar subtilesniais atspalviais ir nuotaikomis.

Koncerte pristatoma ir Algirdo Klovos kūrinio premjera „Ramus rytas“. Kompozitorius sako: „Mintis parašyti stambesnės formos kūrinį birbynei su styginių kvartetu kilo seniai, tačiau dabar turiu konkretų atlikėją – Vytautą Kiminių, kuris nori atlikti šią muziką, taigi sumanymą įgyvendinti tapo realu. Šio žanro kūrinių Lietuvoje beveik nėra, birbynė daugiausiai naudojama dainų ir šokių ansambliuose, tačiau muzika birbynei reikalinga, tai padėtų atspindėti ir viešai demonstruoti šį mūsų tautinį instrumentą, jo skambesio galimybes. Juolab kad birbynė ilgainiui buvo tobulinama lygiuojantis į profesionalius, klasikinius instrumentus (pvz., klarnetą, obojų). Birbynė šiuo metu turi daug naujų atlikimo galimybių, kurias norėtųsi panaudoti demonstruojant jos skambėjimo ypatumus.“

Bilietų kainos
10, 12 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: