Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai  
„Likimo simfonija. Beethoveną interpretuoja LNSO, M. Pitrėnas ir M. Rubackytė“

„Likimo simfonija. Beethoveną interpretuoja LNSO, M. Pitrėnas ir M. Rubackytė“

2021 m. birželio 22 d., antradienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Koncertas atkeltas iš 2020 m. gruodžio 19 d. ir 2021 m. balandžio 24 d., turimi bilietai galioja.
Galimybių pasas neprivalomas!

Atlikėjai
Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)
Programa
„Likimo simfonija. Beethoveną interpretuoja LNSO, M. Pitrėnas ir M. Rubackytė“

ARVYDAS MALCYS – „Žinia“ simfoniniam orkestrui (2021, premjera. Skiriama Ludwigui van Beethovenui)

LUDWIG VAN BEETHOVEN
Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 5 Es-dur („Imperatoriškasis“), op. 73;
Simfonija Nr. 5 c-moll („Likimo“), op. 67


Šių metų Vilniaus festivalio pabaigos koncerto muzikinė programa simboliškai primena, kad 2020-aisiais visas pasaulis minėjo žymaus Vienos klasiko Ludwigo van Beethoveno jubiliejų – 250-ąsias gimimo metines. Šio vakaro programoje – dvi monumentalios šio kompozitoriaus muzikinės viršukalnės: paskutinis Beethoveno fortepijoninis koncertas, įgijęs paantraštę „Imperatoriškasis“, ir kone kiekvieno sąmonėje ryškų įspaudą palikusi Penktoji simfonija, dažnai vadinama tiesiog „Likimo“. Taip pat skambės lietuvių dabarties kompozitoriaus Arvydo Malcio simfoninė kompozicija „Žinia“, skirta L. van Beethovenui.

„Rašant kūrinį neapleido mintis apie lemtingas Beethoveno gyvenimo aplinkybes. Jo asmeninis gyvenimas, charakteris, poelgiai būdavo prieštaringi ir nenuspėjami. 1802 metais laiške broliams Karlui ir Johannui Beethovenas į jų priekaištus dėl grubumo ir užsispyrimo atsako: „Jūs nežinote, broliai, mano skausmo ir nevilties priežasties  mano progresuojančio kurtumo.“ Laiške užfiksuotos ir jo mintys apie savižudybę. Šis laiškas niekada nebuvo išsiųstas, jis buvo rastas tarp kompozitoriaus dokumentų po jo mirties. Vėliau šis laiškas broliams bus vadinamas „Heiligenstädter“ testamentu. Simfoninės kompozicijos „Žinia“ forma  tarsi spirale pasikartojanti  metafora, atskleidžianti Bethoveno kančią ir didybę. Kūrinio audinyje įpinti keli segmentai iš Bethoveno simfonijų“, – sako Arvydas Malcys.

Koncerte su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Modesto Pitrėno, solo muzikuoja bene plačiausią tarptautinį dėmesį pelniusi Lietuvos pianistė – maestra Mūza Rubackytė. „Nuo Liszto 24 etiudų iki ciklo „Klajonių metai“, „Nuo Šostakovičiaus 24 preliudų ir fugų iki Čiurlionio kūrybos“ – tai tik iš dalies, glaustai apibendrina itin gausų ir įvairialypį pianistės sukauptą repertuarą. O kur dar daugybė kitų veiklos profilių!

Būdama įvairiapusė kultūros veikėja, M. Rubackytė daug nuveikė Lietuvos įvaizdžio sklaidai, yra svarbių tarptautinių konkursų (Pretorijos, Klivlando, Utrechto, Parmos, F. Liszto Veimare, B. Bartoko Budapešte ir kt.) žiuri narė, dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams, yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė.

Pianistė įgrojo daugiau nei 30 kompaktinių plokštelių, bendradarbiaudama su įrašų kompanijomis „Marco Polo“, „Naxos“, „Lyrinx“, „Ligia“, „Warner Classics“, „Opera Omnia“, „Brilliant Classics“, „Doron“ (pastarojoje išleido koncertų su orkestru 6 CD įrašų seriją „Great Lithuanian live recordings“). Į Lietuvą pianistė nuolatos grįžta pradžiuginti klausytojus muzikuodama drauge su orkestru ar parengusi sudėtingus rečitalius.

Bilietai išparduoti!

Bilietų kainos
15, 20, 30, 40 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: