Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Dinastija“

„Dinastija“

2021 m. gegužės 7 d., penktadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
Solistai:
PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas)
ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ (fortepijonas)
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS
Programa
„Dinastija“

 

 

 

 

NIKOLAJ MEDTNER (1880–1951)
Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 e-moll „Baladė“, op. 60
              I: Con moto largamento – Allegretto con moto
              II: Interludium. Allegro, molto sostenuto, misterioso (al rigore di tempo)
           III: Finale. Allegro molto. Svegliando, eroico – Andante con moto tranquillo – Allegro molto – Coda: Maestoso, ma appassionato

              Solistas PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas)

KAROL SZYMANOWSKI (1882–1937)
Simfonija Nr. 4 „Symphonie Concertante“ fortepijonui ir orkestrui, op. 60
               1. Moderato. Tempo comodo
              2. Andante molto sostenuto
              3. Allegro non troppo, ma agitato ed ansioso

              Solistė ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ (fortepijonas)

Šiame simfoninės muzikos koncerte muzikuoja net trijų kartų muzikantų dinastijai atstovaujantys pianistai mama Aleksandra Žvirblytė ir sūnus Paulius Anderssonas, kuriuos į šį muzikos pasaulį nuosekliai vedė ir jų muzikavimą puoselėjo močiutė ir mama, ilgametė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Fortepijono katedros vedėja Veronika Vitaitė. Duktė Aleksandra Žvirblytė, kaip ir jos mama, garsėja ir kaip pedagogė, yra LMTA profesorė, išugdžiusi daug jaunų talentų. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir LMTA absolventas Paulius Anderssonas, studijavęs ir Diuseldorfe (Vokietija), jau yra laimėjęs keletą tarptautinių konkursų, koncertavęs su įvairiais orkestrais, grojęs rečitalius, gastroliavęs JAV, Japonijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Gruzijoje ir kitose šalyse. 2020 m. vasario pradžioje jis iškovojo II premiją Tarptautiniame S. Rachmaninovo pianistų konkurse Maskvoje. Šio vakaro programą diriguoja lietuvių jaunosios kartos maestro Modestas Barkauskas.

Koncerto programoje – Pauliaus Anderssono skambinamas vienas paskutinių rusų kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio opusų, Trečiasis fortepijoninis koncertas „Baladė“, kurį, pasak paties kompozitoriaus, inspiravo Michailo Lermontovo baladė „Undinėlė“. Šį pavasarį Paulius parengė Medtnerio koncerto įrašą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Beje, Medtnerio muzika lietuvių pianistui yra gana artima – Paulius yra parengęs Medtnerio sonatos „Nakties vėjas“, op. 25 Nr. 2, įrašą, jį šių metų kovo mėnesį transliavo Olandijos radijo storis „Concertzender“.

Antroji koncerto kompozicija – tai lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio spalvinga Ketvirtoji simfonija, sumanyta ne tik orkestrui, bet ir fortepijonui. XIX–XX a. sandūroje gyvenusio bei kūrusio lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio kūryba laikoma svarbia jungtimi tarp romantizmo etalono Chopino ir XX a. muzikos novatorių Lutosławskio bei Pendereckio. Kompozitorius gimė tuo metu Lenkijai priklausančioje Ukrainos teritorijoje, studijavo Varšuvoje. Ketvirtoji simfonija atstovauja paskutiniam Szymanowskio kūrybos laikotarpiui, tuo metu kompozitorius sėmėsi įkvėpimo iš nacionalinės lenkų muzikos skambesio, buvo susižavėjęs Tatrų regiono etnine muzika, jos pirmykšte ritmine energija ir natūralia melodika. Simfoniją su fortepijonu autorius dedikavo legendiniam pianistui Arthurui Rubinsteinui.

Bilietų kainos
20 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: