Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
Open to the World. Eric Whitacre ir choras Bel Canto. Kartu.

Open to the World. Eric Whitacre ir choras Bel Canto. Kartu.

2018 m. gruodžio 9 d., sekmadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje (Aušros Vartų g. 5), Vilnius
Atlikėjai
ERICAS WHITACRE’AS, kompozitorius, dirigentas (JAV)
Choras BEL CANTO (meno vadovas dr. Egidijus Kaveckas)
MARIUS BECKAS, vokalistas, gitaristas (Norvegija)
LINA DAMBRAUSKAITĖ, sopranas
TOMAS SINICKIS, vokalistas, gitaristas
Choras ĄŽUOLIUKAS (meno vadovas Vytautas Miškinis)
„Mikroorkéstra“ styginių kvartetas (vadovas Simas Tankevičius)
MOTIEJUS BAZARAS ir RAMINTA GOCENTIENĖ, pianistai
EVALDAS STULGAITIS, elektronika
DARIUS RUDIS, mušamieji
Programa
Open to the World. Eric Whitacre ir choras Bel Canto. Kartu.

Choras „Bel Canto“ ir populiariausias pasaulyje šiuolaikinis kompozitorius, dirigentas, „Grammy“ laureatas, TED pranešėjas, „Virtual Choir“ autorius Ericas Whitacre’as pristato baigiamąjį „Open to the World“ ciklo koncertą. Du vakarus iš eilės – gruodžio 9 ir 10 d. – 19 val. Filharmonijoje Vilniuje, Ericas Whitacre’as ir choras „Bel Canto“ surengs išskirtinius kalėdinius koncertus.

Choras „Bel Canto“ ir Ericas Whitacre’as į savo koncertus Vilniuje pakvietė ir būrį talentingų svečių – norvegų vokalistą ir gitaristą Marių Becką, solistę Liną Dambrauskaitę, vokalistą Tomą Sinickį, berniukų chorą „Ąžuoliukas“, styginių kvartetą „Mikroorkéstra“, pianistus Motiejų Bazarą ir Ramintą Gocentienę, elektronika gros Evaldas Stulgaitis, mušamaisiais – Darius Rudis.

„Berniukas, kuris juokėsi iš Kalėdų Senelio“

Kalėdiniuose „Open to the World“ koncertuose choras „Bel Canto“ atliks populiariausius Erico Whitacre’o kūrinius, tokius kaip „Lux Aurumque“, „Sainte-Chapelle“, „Fly to Paradise“, „Goodnight Moon“, „Glow“, taip pat kitų kompozitorių kalėdinius kūrinius.

Pirmą kartą Lietuvos publikai choras „Bel Canto“ pristatys ir kompozitoriaus naujausias gerai žinomų roko ir popmuzikos dainų aranžuotes chorui. Kartu su vokalistu ir gitaristu Mariumi Becku choras „Bel Canto“ atliks amerikiečių dainininkės Miley Cyrus išpopuliarintą dainą „Wrecking Ball“ ir amerikiečių folk dainą „Man of Constant Sorrow“, kurią išgarsino filmui „O, Brother, Where Art Thou?“ išgalvota grupė „The Soggy Bottom Boys“. Šiuos kūrinius Ericas Whitacre’as aranžavo chorui ir kartu su Mariumi Becku pirmą kartą pristatė „iTunes“ muzikos festivalyje Londone 2014 metais. Šį kartą dauguma šios programos skambės ir Filharmonijoje Vilniuje.

Ypatinga Erico Whitacre’o ir choro „Bel Canto“ kalėdinio koncerto premjera – padūkęs ir netikėtas Erico Whitacre’o kūrinys „The Boy Who Laughed At Santa Claus“ mišriam ir vaikų chorams ir fortepijonui. Pagal to paties pavadinimo Ogdeno Nasho eilėraštį sukurtas kūrinys pirmą kartą atliktas pernai garsiojoje „Walt Disney“ koncertų salėje Los Andžele. Po pasaulinės premjeros Ericas Whitacre’as dar tobulino savo kūrinį, tad kompozitoriaus ir choro „Bel Canto“ koncertuose Vilniuje skambės naujausia „The Boy Who Laughed At Santa Claus“ versija.

Dar dvi ypatingos premjeros

Choro „Bel Canto“ ir Erico Whitacre’o kalėdiniuose koncertuose – dar dvi ypatingos premjeros. Choras pirmą kartą pasirodys kartu su garsiu Lietuvos roko muzikos atlikėju Tomu Sinickiu ir atliks jo kūrinį „Vilnius“. Jį chorui pritaikė kompozitorius Deivydas Zvonkus.

Choras „Bel Canto“ taip pat pristatys savo nario Simono Girdzijausko chorinę kompoziciją „Heartbeats“, kurią choro bosas sukūrė specialiai šiam koncertui. Kai 2016 m. Ericas Whitacre’as pirmą kartą apsilankė pas chorą „Bel Canto“, Simonas pažadėjo kompozitoriui kito jo apsilankymo Vilniuje proga pristatyti savo kūrinį. Simonas ištesėjo pažadą – po dvejų metų Ericas Whitacre’as sugrįžta pas chorą „Bel Canto“ ir bendruose jų koncertuose skambės Simono Girdzijausko kūrinys „Heartbeats“.

Ypatingas ryšys. Ericas Whitacre’as jau antrą kartą atvyksta pas chorą „Bel Canto“

Ericas Whitacre’as yra vienas garsiausių pasaulyje mūsų kartos kompozitorių ir dirigentų. Jo kūrinius atlieka milijonai dainininkų ir muzikantų, jis nuolat diriguoja garsiausiose pasaulio koncertų salėse. Kompozitorius yra išleidęs kelis topų viršūnėse karaliavusius albumus, vienas jų – „Grammy“ apdovanojimą pelnęs „Light and Gold“.

Ericas Whitacre’as žavi savo charizma ir pranešėjo talentu. Jis skaitė pranešimus daugeliui „Fortune 500“ sąrašo įmonių, tokių kaip „Apple“ ir „Google“, taip pat Pasaulio ekonomikos forume Davose, Jungtinių Tautų renginiuose ir pagrindinėse TED konferencijose. Ericas Whitacre’as yra prestižinės Juilliardo muzikos mokyklos absolventas.

Erico Whitacre’o fenomenu žavisi ir daugelis kritikų. Jis išsiskiria savitu muzikos stiliumi, originaliomis ir inovatyviomis idėjomis, o britų kompozitorius Johnas Rutteris apibūdino Ericą kaip vieną svarbiausių XXI amžiaus kompozitorių.

Ericas Whitacre’as ir choras „Bel Canto“ pirmą kartą susitikimo 2016 m. Vilniuje ir du vakarus iš eilės Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengė anšlaginius „Revolution Together“ koncertus.

Pirmoji choro „Bel Canto“ pažintis su talentinguoju norvegu Mariumi Becku

Gebėjimas pajusti unikalius garsus ir jautrus specifinis vokalas padėjo Mariui Beckui tapti ypatingu dainininku ir dainų kūrėju. Jo pasirodymai suvirpina visas žmogiškąsias emocijas: nuo vidinės kančios iki meilės ir deginančios aistros. Marius visuomet užburia – tiek su gitara rankose soliniuose koncertuose, tiek koncertuojant kartu su grupe ar kitais atlikėjais.

Nuo 2012 m., kai tapo „The Voice Norway“ finalininku, Marius išleido debiutinį albumą „Majors & Minors“, nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, taip pat kartu su Ericu Whitacre’u pasirodė „iTunes“ festivalyje Londone. Šis koncertas buvo transliuojamas gyvai 119 šalių ir paskelbtas „iTunes“, „Apple Music“ ir „Spotify“.

Choras „Bel Canto“: „Open to the World“

Choro „Bel Canto“ muzikinis projektas „Open to the World“ – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Koncertuose „Bel Canto“ pasirodo kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Ericu Whitacre’u (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV, Norvegija), geriausiais Švedijos chorais „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (D. Britanija) ir nuostabiu šveicarų choru „Männerstimmen Basel“.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Projekto mecenatas – NEWSEC, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse; rėmėjai – viena didžiausių Lietuvoje statybos kompanijų MITNIJA ir draudimo bendrovė SEESAM. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto informaciniai partneriai – LRT ir naujienų portalas DELFI, reklamos partneris – reklamos agentūra OGILVY.

 

Daugiau informacijos: www.chorasbelcanto.lt

 

Mecenatas
Rėmėjai:
 
Bilietų kainos
15 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: