Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
Colin Currie Group – „Grammy“ laimėtojo koncertas su savo grupe (Didžioji Britanija)

Colin Currie Group – „Grammy“ laimėtojo koncertas su savo grupe (Didžioji Britanija)

2020 m. spalio 23 d., penktadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

Jubiliejinio 30-ojo aktualios muzikos festivalio GAIDA koncertas

Atlikėjai
COLIN CURRIE GROUP (DIDŽIOJI BRITANIJA)
Programa
Colin Currie Group – „Grammy“ laimėtojo koncertas su savo grupe (Didžioji Britanija)

JOSEPH PEREIRA – „Mallet Quartet“ (2013)
ANDY AKIHO – „Pillar IV“ (2016)
PHILIP GLASS – „1+1“ (1967)
RYTIS MAŽULIS – „En éventail fermé“ (premjera, 2020)
DAVE MARIC „Nascent Forms“ (2019)
LUKAS LIGETI – „Pattern Transformation“ (1988)
JOHN LUTHER ADAMS – „Qilyaun“ (1998)

 

 

„Grammy” laimėtojas, charizmatiškasis Colin Currie atvyks į Vilnių su savo perkusininkų grupe

Britų muzikos garsenybė, „Grammy” laimėtojas Colin Currie rengiasi sugrįžimui į Lietuvą. Prieš dvejus metus surengęs stulbinamą solinį „kūno perkusijos“ pasirodymą perpildytoje filharmonijos salėje su Nacionaliniu simfoniniu orkestru, šįkart perkusijos virtuozas atvyksta į Vilnių ne vienas. Su savo mušamųjų virtuozų grupe „Colin Currie Group” jis surengs koncertą spalio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje. Kritikų liaupsinama perkusininkų grupė atveža į Vilnių įspūdingą programą, sudarytą iš bene ryškiausių šio laikmečio kūrinių mušamiesiems.

„Meistriškiausio ir drąsiausio pasaulio perkusininko” (anot savaitraščio „Spectator”) Colino Currie vadovaujamo perkusijos virtuozų ansamblio „Colin Currie Group” gimimas susijęs su kultinio amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho muzika. Daugiau nei prieš dešimtmetį ansamblis susibūrė S. Reicho šedevro „Drumming” atlikimui. Kompozitoriui britų interpretacija taip patiko, jog dienraščiui „The Irish Times” jis sakė: „Tiesiog abstulbau išgirdęs Colino Currie ir jo grupės „Drumming” atlikimą „Southbank” centre. Tai buvo meistriška, labai ekspresyvu ir visiškai nauja”.

Vėliau, 2014 m., grupė parengė pasaulinę S. Reicho Kvarteto dviem fortepijonams ir dviem vibrafonams premjerą taip pat Londono „Southbank” centre, mat ansamblio lyderis Colinas Currie yra „Southbank” reziduojantis menininkas. Su S. Reicho Kvartetu „Colin Currie Group” daug gastroliavo Jungtinėje Karalystėje, Europoje, Azijoje, Amerikoje. O šiuo metu S. Reichas kuria naują stambios formos kūrinį specialiai ansambliui „Colin Currie Group”, kurio premjera numatyta 2021 m. Draugystę su žymiuoju kompozitoriumi savotiškai vainikavo nominacija „Gramophone” apdovanojimui geriausio naujosios klasikos albumo kategorijoje už antrąjį grupės diską su S. Reicho muzika. Tai buvo S. Reicho kūrinių, parengtų Louis Vuittono fondo rezidencijos metu Paryžiuje 2017 m., įrašai.

Pasaulio perkusininkų elitui priklausančio ansamblio lyderis ir solistas Colinas Currie bendradarbiauja su daugeliu garsių dabarties kompozitorių. Jis parengė tokių žymių autorių kūrinių premjeras, kaip Louisas Andriessenas, Jamesas MacMillanas, Elliottas Carteris, Einojuhani Rautavaara, Julia Wolfe ir daugelis kitų. O Vilniuje „Colin Currie Group“ ruošiasi taip pat atlikti naujai kuriamą lietuvių kompozitoriaus, Nacionalinės premijos laureato Ryčio Mažulio pasaulinę premjerą. Be to, koncerto programa bus sudaryta iš bene ryškiausių šio laikmečio kūrinių mušamiesiems, tarp kurių skambės ir Philipo Glasso, ir Johno Lutherio Adamso muzika. „GRAMMY statulėlės laimėtojo Colino Currie vadovaujami atlikimai pavyzdiniai. Kiekvienas pasirodymas veikia kaip gerai suteptas mechanizmas, atlikėjai sklandžiai migruoja nuo vieno instrumento prie kito. Atrodo, kad jie visiškai atsipalaidavę, tačiau juk žinome, koks mažas žingsnelis scenoje skiria nuo nesėkmės”, – rašė „Daily Telegraph” apie „Colin Currie Group”.

Colino Currie koncertai atliekant naująją muziką aukščiausiu lygmeniu, jo aktyvi veikla užsakant šiuolaikinius kūrinius 2015 m. buvo įvertinta Karališkosios filharmonijos apdovanojimu. Aistra naujajai muzikai Colinas Currie užkrečia ir savo vadovaujamą ansamblį, kuris koncertuoja svarbiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. „Colin Currie Group” greta nuolatinių pasirodymų Londono „Southbank” centre ne kartą koncertavo Tokijo operos koncertų salėje, „Concertgebouw” salėje Amsterdame. Svarbus pasirodymas įvyko Elbės filharmonijoje Hamburge atidarant 2017 m. koncertų sezoną, taip pat – Paryžiaus „Cité de la Musique”, Kelno filharmonijoje, Singapūro „Esplanade” koncertų salėje, Prahos „Rudens stygų” festivalyje, Roterdamo „De Doelen” koncertų salėje, Glasgo „Minimal Festival”, Helsinkio festivalyje, Makao festivalyje, Londono „King’s Place”, Barbican Centre ir kitur.

Vienintelis „Grammy“ laimėtojo ir jo kolektyvo „Colin Currie Group” koncertas Lietuvoje – spalio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje, bilietai platinami www.filharmonija.lt ir Filharmonijos kasoje. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bilietų kainos
20-50 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: