Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai  
„Alto ir fortepijono dialogai“

„Alto ir fortepijono dialogai“

2021 m. lapkričio 7 d., sekmadienis, 16.00
Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Vilnius
Organizatorius:

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Koncertas atkeltas iš 2020 m. lapkričio 8 d., turimi bilietai lieka galioti.


Atlikėjai
ŪLA ULIJONA ŽEBRIŪNAITĖ (altas; Lietuva, Italija)
NIKOLAI BOGDANOV (fortepijonas; Ukraina, Italija)
Programa
„Alto ir fortepijono dialogai“

ARCANGELO CORELLI – „La Follia“, variacijos altui ir fortepijonui d-moll, op. 5 Nr. 12
JIEVARAS JASINSKIS – Parafrazė „Ulijona“ altui ir fortepijonui 
VALENTIN SILVESTROV – Trys pjesės fortepijonui iš rinkinio „Bagatellen“
FRANZ SCHUBERT – Sonata „Arpeggione“a-moll, D. 821

Altininkė Ūla Ulijona Žebriūnaitė gyvena Turine (Italija) ir jau daugiau nei dešimtmetį vadovauja prestižinio Italijos radijo ir televizijos (RAI) orkestro altų grupei. Ū. Žebriūnaitė yra nuolatinė Kronbergo festivalio dalyvė, pasirodė Lokenhauzo, Gštado, Verbjė, Aspeno ir kitų festivalių publikai, koncertuoja su styginių trio EST bei ansambliu „Salon Orchester“, yra Turino G. Verdi konservatorijos ir Fosano V. Baravalle’o muzikos instituto pedagogė. Filharmonijos scenoje atlikėja vieši gana retai, o jos koncertai ilgam įstringa atmintyje ir intriguoja, ko dar sulauksime iš kūrybingosios muzikantės, kurios drąsa ir meninė fantazija nepaiso nusistovėjusių koncertinių normų.

Šį kartą Žebriūnaitės talento gerbėjai išgirs kamerinę muziką. Altininkė muzikuoja su Italijoje gyvenančiu ukrainiečių pianistu Nikolajumi Bogdanovu – tarptautinių konkursų laureatu, Turino CRT fondo „Master dei Talenti“ stipendininku, Fosano V. Baravalle’s muzikos instituto ir Novi Ligūrės A. Casellos muzikos instituto docentu, koncertuojančiu solo, su įvairių šalių orkestrais ir kameriniais ansambliais.

Ūla Ulijona taip pasakoja apie dueto koncertą: „Su pianistu Nikolajumi Bogdanovu nuo 2010 m. abu dėstome Fosano muzikos institute. Vos susipažinus užsimezgė nuoširdus ir šiltas ryšys – kaip tarp dviejų muzikų, ilgus metus gyvenančių užsienyje, bet tebesijaučiančių svetur. Su Nikolajumi esame bendraamžiai, panašiai jaučiame namų ilgesį, panašūs ir mudviejų vaikystės prisiminimai, kaskart pasveikiname vienas kitą mūsų tautinių švenčių proga. Tad sumanymas drauge surengti koncertus Lietuvoje gimė natūraliai. Beje, koncertuosime ir Ukrainoje. Programa neatsitiktinė: norėjome skaidrios, gyvybingos ir gražios muzikos kaip atgaivos, atgimimo po ilgai užsitęsusios ir ypač Italijoje daug gyvybių nusinešusios pandemijos. Koncertui ruošiamės su jauduliu, nes kiekvienas grįžimas gimtinėn ne tik malonus, bet ir itin atsakingas, tarsi vis naujai laikomas kūrybinis egzaminas.“

Koncerto programa stilistiškai itin plati: nuo kone akrobatinio virtuoziškumo italų baroko genijaus Arcangelo Corelli variacijų „La Follia“ (reiškiančių „keistenybė“ ar „muzikinė bravūra“) iki šiuolaikinių autorių – įžymaus ukrainiečio Valentino Silvestrovo ir lietuvių trombonininko bei kompozitoriaus Jievaro Jasinskio kūrinių. Beje, nauja pastarojo autoriaus kompozicija „Ulijona“ – žinomos lietuvių liaudies dainos parafrazė – skirta būtent Ūlai Ulijonai. Programos kulminacija – nemirtingojo Franzo Schuberto Sonata „Arpeggione“, parašyta fortepijonui ir arpedžionui – maždaug 1820-ųjų šešiastygiam instrumentui, derinančiam gitaros ir violončelės bruožus. Deja, švelnus arpedžiono garsas prisidėjo prie trumpo jo gyvavimo, nes negalėjo konkuruoti su vis garsesniais smuiko šeimos instrumentais, menkai buvo girdimas naujosiose, didesnėse koncertų salėse. Altu atliekama sonata primins išnykusio instrumento ir Schuberto kūrybos subtilumą bei neribotas instrumentų technines galimybes.

Informuojame, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus salėje sėdimos vietos yra nežymimos. Jas galėsite pasirinkti laisvai.

Bilietų kainos
8 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: