Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai  
„Cantus in memoriam“

„Cantus in memoriam“

Tarptautinei Tolerancijos dienai ir kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo atminimui
2020 m. lapkričio 15 d., sekmadienis, 16.00
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre, Vilnius
Organizatorius:

Koncertas atšauktas

Informacija apie bilietų grąžinimą: https://bit.ly/364I938

 

Atlikėjai
INGRIDA ARMONAITĖ (smuikas)
ARMONAS-USS DUO: RIMANTAS ARMONAS (violončelė), IRENA USS-ARMONIENĖ (fortepijonas)
ARKADIJUS GOTESMANAS (perkusija)
VILNIAUS ARSENALAS: LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita), ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas), SERGEJUS OKRUŠKO (fortepijonas)
Programa
„Cantus in memoriam“

ANATOLIJUS ŠENDEROVAS – „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ smuikui solo; „Keturios miniatiūros“ violončelei ir fortepijonui, op. 18; „Dialogas“ smuikui ir violončelei; „Dvi Sulamitos giesmės“ violončelei ir fortepijonui; „Giesmė ir šokis“ smuikui, violončelei ir fortepijonui; „Po liūdesio sparnais“ fleitai, altui ir fortepijonui (premjerinis atlikimas)

„Kiekvienas Anatolijaus Šenderovo pasirodymas buvo didžiulis muzikinis įvykis, tarsi festivalis, į kurį atvykdavo daugybė jo bičiulių ir atlikėjų iš viso pasaulio. Tai vienas ryškiausių šiuolaikinių lietuvių ir litvakų kompozitorių, pasiekęs tarptautinį pripažinimą, nes jo kūriniai skambėjo labai plačiai Europoje, JAV, jo kūrinius į savo repertuarą yra įtraukę žymiausi orkestrai, solistai“, – netekus kompozitoriaus sakė Nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

„Mirtis nieko neaplenkia, kad ir kokie būtų platūs žmogaus sparnai. Man pasirodė, kad Samuelio Bako paveikslo pavadinimas „Po liūdesio sparnais“ („Under the Wings of Sorrow“) labai tiktų ir mano kūriniui, kurį įkvėpė mintys apie gyvenimo grožį ir trapumą“, – taip savo kūrinį apibūdino jo autorius – šviesaus atminimo Anatolijus Šenderovas. Šiam iškiliam kūrėjui pagerbti skirti keli Nacionalinės filharmonijos organizuojami koncertai, tarp jų – ir kamerinės muzikos vakaras Lietuvos žydų muziejaus Tolerancijos centre. Kaip yra rašiusi kompozitoriaus kūrybos tyrinėtoja Kamilė Rupeikaitė, „idėja ir turinys A. Šenderovui visada buvo svarbiau už kompozicinę techniką ir išraiškos priemones. Jis rašė atlikėjams ir klausytojams, visa širdimi buvo atsidavęs kūrybai ir muzikai. Jam buvo svarbi harmonija ir pozityvumas, tačiau A. Šenderovo muzika kupina kontrastų ir atspindi visą gyvenimo spalvų paletę. Kaip ne kartą yra minėjęs pats kompozitorius, gyvenime juoda ir balta spalvos dažnai eina kartu...“

Tarsi atliepdami kompozitoriaus mintis, iš polėkio bei stiprios energijos gimusių kūrinių programą parengė iškiliausi Lietuvos atlikėjai, taip prisidėdami ir prie prasmingo Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo.

Bilietų kainos
10, 12 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: