Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai  
„Ąžuoliukui 60. Gyvenimo šviesa“

„Ąžuoliukui 60. Gyvenimo šviesa“

Berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 60-mečiui ir „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos 40-mečiui
2020 m. gegužės 2 d., šeštadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

Koncertas perkeliamas į 2021 05 22. Galioja jau įsigyti bilietai

Atlikėjai
Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS
(meno vadovas Vytautas Miškinis)
ĄŽUOLŲ KLUBO VYRŲ CHORAS
(meno vadovas Povilas Gylys)
Solistai:
VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ (sopranas)
IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)
VAIDAS VYŠNIAUSKAS (tenoras)
KOSTAS SMORIGINAS (bosas)
Dirigentas VYTAUTAS MIŠKINIS
Programa
„Ąžuoliukui 60. Gyvenimo šviesa“

EDVARD ELGAR – Oratorija „Gyvenimo šviesa“, op. 29, solistams, chorui ir orkestrui

Šį koncertinį sezoną Lietuvos choro bendruomenė švenčia ypatingas sukaktis: berniukų ir jaunuolių chorui „Ąžuoliukas“ – 60, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklai – 40! Suburdamas pirmąjį Lietuvoje berniukų chorą, iškilus chorvedys Hermanas Perelšteinas jau tuomet, sovietmečiu, patvirtino, kad esame Europos kultūros dalis, sekame geriausiais Europos berniukų ir vyrų chorų pavyzdžiais. Jau daugiau nei 40 metų „Ąžuoliukui“ vadovauja H. Perelšteino mokinys Vytautas Miškinis, išlaikantis ir puoselėjantis kolektyvo tradicijas. Plačiai garsinantis Lietuvos vardą choras yra daugybės tarptautinių konkursų laureatas, įvairių projektų dalyvis, sukaupęs milžinišką dainų, ypač stambios formos kūrinių, atliekamų su simfoniniais orkestrais, repertuarą.

Keturiasdešimtmetį perkopusi Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla išsilavinimo pagrindus suteikė daugiau kaip tūkstančiui savo auklėtinių. Choro dainininkai, vadovaujami mokyklos direktorės Aušros Šikšnelienės, aprūpinami šiuolaikinėmis mokymosi priemonėmis, mokosi ne tik solfedžio ar muzikos istorijos, lanko grupines chorinio dainavimo, balso lavinimo bei dirigavimo pamokas, bet ir muzikuoja pageidaujamais instrumentais. Be žinomų ąžuoliukų dirigentų V. Miškinio, Povilo Gylio, Vaclovo Augustino, Gintauto Venislovo, puikiais sceniniais pasiekimais gali didžiuotis fleitininkas Vytenis Gurstis, gitaristas Saulius S. Lipčius, dainininkai Kostas Smoriginas, Rafailas Karpis ir kiti žinomi Lietuvos muzikai.

Prieš keletą metų įkurtas „Ąžuolų klubo“ vyrų choras (meno vadovas ir dirigentas profesorius Povilas Gylys) subūrė anksčiau ,,Ąžuoliuke“ dainavusius vyrus (inžinierius, teisininkus, mokytojus, gydytojus, architektus, diplomatus, ekonomistus) ir dabar aktyviai koncertuoja, dalyvauja festivaliuose, yra tarptautinių chorų konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatas.

Sukaktis kolektyvai prasmingai pažymi nepaprasto grožio Edvardo Elgaro oratorija „Gyvenimo šviesa“ („The Light of Life“), op. 29, solistams, chorui ir orkestrui, bylojančia apie sakralines ir bendražmogiškas vertybes, tikėjimą, dvasinę šviesą. Oratoriją chorai atlieka su Nacionaliniu simfoniniu orkestru ir ryškiausiu solistų žvaigždynu. Didingam opusui diriguoja „Ąžuoliuko“ simboliu jau tapęs Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius V. Miškinis.

Bilietų kainos
10 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: