Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Žiemos kelionė“

„Žiemos kelionė“

2019 m. gruodžio 15 d., sekmadienis, 16.00
Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Vilnius
Atlikėjai
MODESTAS SEDLEVIČIUS (baritonas)
ANNA ANSTETT (fortepijonas, Ukraina)
Programa
„Žiemos kelionė“

FRANZ SCHUBERT – Vokalinis ciklas „Žiemos kelionė“ („Winterreise“), op. 89 / D. 911 (eilės Wilhelmo Müllerio)

Baritonas Modestas Sedlevičius yra tapęs laureatu tiek I Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurse (antra vieta), tiek įvairiuose konkursuose Vokietijoje ir Austrijoje. M. Sedlevičius yra stažavęsis Italijoje, „La Scalos“ teatro akademijoje, taip pat dainavo trijuose šio teatro operos spektakliuose. Solistas pasirodo ir koncertų salėse, ir teatrų scenose, yra sukūręs vaidmenis G. Rossini operose „Sevilijos kirpėjas“ ir „Pelenė“, R. Leoncavallo „Pajacai“, G. Puccini „Bohema“, C. M. von Weberio „Laisvasis šaulys“, C. W. Glucko „Orfėjas ir Euridikė“ ir kitose. Prieš atvykdamas į koncertą Vilniuje, M. Sedlevičius dainuos Valentiną Ch. Gounod operoje „Faustas“ Sankt Galeno (Šveicarija) operos teatre.

Ukrainiečių pianistė Anna Anstett gimė ir studijavo Ukrainoje, Donecke, ir Vokietijoje, Štutgarto, Manheimo ir Karlsrūhės (studijuoja dabar) aukštosiose muzikos mokyklose. Pianistė yra laimėjusi ne vieną tarptautinį konkursą kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja. Kartu su baritonu M. Sedlevičiumi jie sėkmingai pasirodė net keliuose Lied žanro konkursuose: pelnė ir pirmąsias vietas, ir specialiuosius prizus, ir geriausio dueto titulą.

Dainų karaliumi tituluojamas Franzas Schubertas, kurdamas 24 dainų ciklą „Žiemos kelionė“, anot jo amžininkų, visa esybe pasinėrė į poeto Wilhelmo Müllerio eilėraščius. Liaudies dainas primenančiose eilėse kompozitorius atrado savo išgyvenimams labai artimą meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Kompozitorius sirgo ir kentė baisiausią skurdą. Žinomam Vienos leidėjui Tobiasui Haslingeriui jis nunešė kelias dainas iš rašomos „Žiemos kelionės“. Leidėjas tarytum iš atjautos varguoliui užmokėjo po guldeną už kiekvieną dainą – juokingai menką atlygį... Kompozitoriaus bičiulis Josephas Spaunas savo prisiminimuose aprašė vieną popietę, kurioje Schubertas pirmąkart viešai pagrojo visą „Žiemos kelionės“ ciklą, pats dainuodamas trūkinėjančiu balsu, – tokios sukrečiančios buvo paskutinės jo dainos. 

Bilietų kainos
8, 10 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: