Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Tikėjimas ir viltis. Beethoven, Vähi, Kancheli, Vasks“

„Tikėjimas ir viltis. Beethoven, Vähi, Kancheli, Vasks“

2020 m. birželio 14 d., sekmadienis, 19.00
, Vilnius
Organizatorius:

Koncertas perkeliamas į birželio 15 d., 19 val.

Atlikėjai
Vilniaus miesto savivaldybės choras JAUNA MUZIKA
Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas
Solistai:
VYTAUTAS KIMINIUS (birbynė)
DALIA KUZNECOVAITĖ (smuikas)
ELENA DAUNYTĖ (violončelė)
Dirigentė ADRIJA ČEPAITĖ
Programa
„Tikėjimas ir viltis. Beethoven, Vähi, Kancheli, Vasks“

LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas Nr. 11 f-moll, op. 95 („Serioso“, versija styginių orkestrui)
PEETER VÄHI – Koncertas birbynei ir kameriniam orkestrui (pasaulinė premjera, Vilniaus festivalio ir Estijos kultūros ministerijos užsakymas)
GIYA KANCHELI – „Liūdesio angelai“ („Angels of Sorrow“) smuikui, violončelei, vaikų chorui ir kameriniam orkestrui (atlikimas skiriamas Giya Kancheli atminimui)
PĒTERIS VASKS – „Da pacem, Domine“ chorui ir styginių orkestrui

„Tikėjimas ir viltis“ – taip pavadintas birželio 14-osios, tokios svarbios Lietuvai Gedulo ir vilties dienos, festivalio koncertas, kuriame raudona linija brėžiama vilties ir tikėjimo, taikos ir šviesaus atminimo tema.

Šių metų Vilniaus festivalio užsakomąjį kūrinį, įkvėptas talentingo birbynininko Vytauto Kiminiaus, rašo estų kompozitorius Peeteris Vähi (g. 1955) – tai Koncertas birbynei ir kameriniam orkestrui, opusas instrumentui, vis drąsiau besiskinančiam kelią į akademinės muzikos sceną. P. Vähi kūryba apibūdinama kaip gana eklektiška, autorius mėgsta jungti įvairiausių stilių ir žanrų bruožus, jį įkvepia įvairiausi šaltiniai – nuo rokenrolo iki Indijos klasikinės muzikos.

Koncerto pradžioje skambės Ludwigo van Beethoveno Styginių kvarteto Nr. 11 f-moll, op. 95, „Serioso“, versija styginių orkestrui. Nepaprasta dramatine įtaiga pasižymintys kūrinys,

prilyginamas geriausiems Beethoveno palikimo puslapiams, įkvėpė austrų romantiką Gustavą Mahlerį pritaikyti jį styginių orkestrui.

Pernai šį pasaulį palikusio įžymaus gruzinų kompozitoriaus Giyos Kancheli atminimui skiriamas jo opusas „Liūdesio angelai“. Kancheli neretai lyginamas su amžininkais Arvo Pärtu ir Johnu Taveneriu dėl bendro bruožo – muzikos dvasingumo. Į tą pačią gretą stoja ir vienas garsiausių latvių kompozitorių Pēteris Vaskas – visų šių autorių muzika kelia globalius ir nesenstančius klausimus apie gyvenimą ir mirtį, neapykantą ir atleidimą, harmoniją ir chaosą. Vasko „Da pacem, Domine“ chorui ir styginių orkestrui parašytas pagal IX amžiaus grigališkojo choralo antifoną „Da pacem, Domine, in diebus nostris“ – „Suteik ramybę mūs laikams, o Viešpatie“.

Koncerte dalyvauja visas būrys iškilių Lietuvos atlikėjų – Lietuvos kamerinis orkestras, šiemet 30-mečio sukaktį minintis choras „Jauna muzika“, solistai, tarptautinių konkursų laureatai: smuikininkė Dalia Kuznecovaitė, violončelininkė Elena Daunytė ir birbynininkas Vytautas Kiminius. Koncerto dirigentė Adrija Čepaitė bendradarbiauja su Lietuvos orkestrais, ypač turiningai su Lietuvos kameriniu, taip pat semiasi patirties dirbdama su kitais Europos šalių orkestrais.

Bilietų kainos
10, 20, 30, 40 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: