Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Simfoninė poema“

„Simfoninė poema“

Orkestro muzikos koncertų sezono pabaigai ir Edgaro Montvido kūrybinės veiklos 20-mečiui
2020 m. gegužės 16 d., šeštadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

Koncertas perkeliamas į 2020 10 24. Galioja jau įsigyti bilietai

Programa
„Simfoninė poema“

ERNEST CHAUSSON – „Meilės ir jūros poema“ tenorui ir orkestrui, op. 19
CÉSAR FRANCK – Simfonija d-moll

Šis koncertas yra tikra muzikinė šventė patiems išrankiausiems klausytojams, nes scenoje muzikuoja Londone reziduojantis, pasaulines operos teatrų scenas pakerėjęs lietuvių tenoras Edgaras Montvidas. Šiais metais minintis savo kūrybinės veiklos 20-metį, operos solistas gimtojoje Lietuvoje rengia įvairius koncertus, kuriuose atskleidžia savo platų talentą nuo subtilios kamerinės muzikos iki didelės apimties vokalinių-simfoninių opusų atlikimo.

Šiandien Edgaras Montvidas kviečiamas dainuoti svarbiausiuose pasaulio operos teatruose. Jo pasirodymų sąraše – pagrindiniai Europos operos teatrai ir festivaliai: Anglijos bei Škotijos nacionalinės operos teatrai, Londono Karališkoji opera „Covent Garden“, Sinsinačio, Santa Fė, Amsterdamo, Ženevos, Frankfurto, Leipcigo, Rygos, Liono, Bordo, Lotaringijos nacionaliniai operos teatrai, Paryžiaus „Opera Comique“, Berlyno „Komische Oper“, Briuselio „La Monnaie“, Dresdeno „Semperoper“, Bavarijos valstybinė opera Miunchene, Provanso Ekso, „BBC Proms“, Glaindborno festivaliai ir daug kitų garsių pasaulio scenų. Tarp naujausių dainininko vaidmenų – Verteris Bergeno nacionalinėje operoje, Borisas L. Janačeko operoje „Katia Kabanova“ Hamburgo operoje, Pinkertonas operoje „Madam Baterflai“ Nansi operoje, debiutai Ciuricho operoje, Milano „La Scala“, Bregenco festivalyje ir Vienos teatre. E. Montvidas aktyvus ir koncertinėje veikloje. Tarp pastarojo meto įvykių minėtinas G. Verdi „Requiem“ turnė po Europą su seru Johnu Eliotu Gardineriu, su Londono simfoniniu orkestru ir seru Simonu Rattle’u atliktas K. Szymanowskio „Harnasie“, koncertuota su Londono simfoniniu orkestru ir François-Xavier Rothu (M. Ravelio „Ispaniškoji valanda“), Prancūzijos filharmonijos orkestru „Les Siècles“ (L. van Beethoveno Simfonija Nr. 9), Bostono simfoniniu orkestru ir Thomasu Adesu (I. Stravinskio „Persefonė“), Lietuvoje atliktas H. Berliozo „Fausto pasmerkimas“ su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir maestro Gintaru Rinkevičiumi.

LNF orkestro koncertų sezono pabaigos vakarą E. Montvidas dovanoja prancūzų muziką – tai Ernesto Chaussono dainų ciklas „Meilės ir jūros poema“. Šis kūrinys išsiskiria savo poetiškumu, regis, ne tik žodžiuose, bet ir garsų sąskambiuose išnyra menininką įkvėpę vaizdiniai – subtiliosios alyvos, jūros ir dangaus žydrynė, vėjo plaikstomi krentantys lapai ar mėnesiena, o oras pritvinkęs žiedų aromato. Iš tiesų tai simbolistinė kompozicija – garsinėmis ir gamtos vaizdų asociacijomis Chaussonas perteikia žmogaus pasaulį, jo jausmus ir išgyvenimus.

Greta subtilios Chaussono muzikos sezono pabaigai nuskambės kito prancūzų autoriaus Césaro Francko monumentali simfoninė drobė, Simfonija d-moll, kupina dramatizmo ir konfliktų.

Bilietų kainos
15, 20, 30, 40 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: