Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Scenoje Liuksemburgo filharmonija, Gustavo Gimeno ir Patricia Kopatchinskaya“

„Scenoje Liuksemburgo filharmonija, Gustavo Gimeno ir Patricia Kopatchinskaya“

Vilniaus festivalio atidarymo koncertas
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

Planuotas koncertas neįvyksKviečiame bilietus keisti į kuponus ir panaudoti juos vėliau. Taip pat galite grąžinti jau įsigytus bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus.

Atlikėjai
LIUKSEMBURGO FILHARMONIJOS ORKESTRAS
Meno vadovas ir dirigentas Gustavo Gimeno
Solistė PATRICIA KOPATCHINSKAYA (smuikas, Moldova, Vokietija)
Dirigentas GUSTAVO GIMENO (Ispanija)
Programa
„Scenoje Liuksemburgo filharmonija, Gustavo Gimeno ir Patricia Kopatchinskaya“

DMITRIJ ŠOSTAKOVIČ – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1, a-moll, op. 77
ANTON BRUCKNER – Simfonija Nr. 4 Es-dur („Romantinė“), WAB 104  

Kasmet melomanų nekantriai laukiamo Vilniaus festivalio koncertų ciklą pradeda išskirtiniai svečiai iš pačios Europos širdies – Liuksemburgo filharmonijos orkestras (Orchestre Philharmonique du Luxembourg)! Nuo pat susikūrimo 1933 m. kaip „Radio Luxembourg“ (2005 m. apsigyveno išskirtinės akustikos Liuksemburgo filharmonijos salėje ir dabar vadinamas šios koncertinės organizacijos vardu), orkestras garsėja savo skambesio elegancija ir išskirtinėmis programomis, aktyviai bendradarbiauja su Liuksemburgo teatru, kino organizacijomis, radiju ir TV. Jau penketą metų kolektyvui vadovauja žinomas dirigentas Gustavo Gimeno, kviečiamas diriguoti ir kitiems žymiems pasaulio orkestrams („Concertgebouw“, Sinsinačio, Birmingamo, Vašingtono, Turino ir kt.) bei operų pastatymams Liuksemburge, Italijoje, o šių metų sausį „Gran Teatre del Liceu“ Barselonoje dirigavęs Giuseppe’s Verdi „Aidą“. Tarptautinę karjerą maestro pradėjo beveik prieš dešimtmetį, būdamas tokių iškilių asmenybių kaip Mariss Jansonas, Bernardas Haitinkas ir Claudio Abbado, kuriuos laiko savo mokytojais, padėjėju. Su Liuksemburgo filharmonijos orkestru G. Gimeno koncertuoja pagrindinėse Europos koncertų salėse, rengia gastrolių turus iki pat Pietų Amerikos. Kaip vieną svarbiausių pastarojo orkestro sezono įvykių spauda išskiria Gustavo Mahlerio Trečiosios simfonijos atlikimą ir pasaulinę Francisco Collo Smuiko koncerto premjerą su Patricia Kopatchinskaja. Ši išskirtinio artistiškumo smuiko virtuozė 2018 m. laimėjo „Grammy“ apdovanojimą (kamerinių ansamblių kategorijoje su San Paulo kameriniu orkestru), kaip solistė griežia su Los Andželo, Londono simfoniniais, „Berliner Philharmoniker“, „Camerata Bern“, „Staatskapelle Berlin“ ir kitais orkestrais, diriguojant tokiems dirigentams kaip Simonas Rattle’as, Mirga Gražinytė-Tyla. Atlikėja aktyviai propaguoja šiuolaikinių autorių muziką, taip pat reiškiasi visuomeninėje veikloje, savo originaliais projektais prisideda prie kovos su klimato kaita, bendradarbiauja su Šveicarijos pagalbos vaikams agentūra.

Įžymūs svečiai Vilniaus festivalį pradeda pasauliniais orkestrinės muzikos perlais: savo filosofine gelme sukrečiančiu Dmitrijaus Šostakovičiaus Koncertu smuikui ir orkestrui Nr. 1 a-moll, dar vadinamu „simfonija smuikui su orkestru“, ir didingu Antono Brucknerio šedevru – Simfonija Nr. 4 Es-dur („Romantine“). Vadinamojo „dainingo simfonizmo“ tradicijos tęsėjas Bruckneris šiame opuse atskleidžia būdingiausius romantinius bruožus nuo subtilios lyrikos iki herojinio epo. Simfonijoje įprasminami gamtos vaizdai, perteikiami veržlaus polėkio ir apatijos kontrastai, pasigirsta liaudies dainų ir šokių intonacijos, maršai, medžioklės ragai, fanfaros.

  

Bilietų kainos
30, 40, 50, 60 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: