Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Kalėdų susitikimai“

„Kalėdų susitikimai“

2008 m. gruodžio 26 d., penktadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Programa
„Kalėdų susitikimai“

„Kalėdų susitikimai“

 

 

Atlikėjai:

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistas SERGEJ KRYLOV (smuikas, Italija)

Programa:

JOHANN SEBASTIAN BACH – Koncertas smuikui ir styginių orkestrui a-moll, BWV 1041
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 5, A-dur, KV 219

 

Priklauso KALĖDŲ MUZIKOS SAVAITEI

 

„Muzika – sritis be pabaigos, joje visada kažką matai priekyje,“– sako virtuozas Sergejus Krylovas. Atlikėjas augo Maskvos muzikų šeimoje. Šešerių metų pradėjo koncertuoti, o dešimties debiutavo su orkestru smuikuodamas J. S. Bacho koncertą.

 

S. Krylovas mokėsi Centrinėje muzikos mokykloje prie Maskvos konservatorijos pas žymius smuiko pedagogus L. Koganą ir S. Kravčenko, o Kremonos muzikos akademijoje Italijoje – pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo, išstudijavusį ir pagrojusį visą Paganini kūrybą. Mokytojo patirtis jaunajam atlikėjui suteikė galimybę susipažinti su žymiojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis, griežti daug jo muzikos – net pajėgiausiems atlikėjams neįveikiamą Penktąjį koncertą.

 

Dar vaikystėje S. Krylovas laimėjo pirmą premiją tarptautiniame R. Lipizerio konkurse Goricijoje (1989) ir pradėjo koncertuoti garsiose Rusijos, Kinijos, Lenkijos, Suomijos ir Vokietijos scenose, o teturėdamas šešiolika metų, įrašė Mozarto Koncertą, KV 219. Pelnęs pirmąsias premijas A. Stradivari konkurse Kremonoje (1998) ir prestižiniame F. Kreislerio konkurse Vienoje (2000) smuikininkas griežė Berlyno ir Miuncheno filharmonijų, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Paryžiaus „Radio France Auditorium“, Atėnų „Megaron Centre“, Briuselio „Bozar“,Tokijo „Suntory Hall“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Venecijos „Teatro la Fenice“, Milano „Teatro alla Scala“ salėse bei Santandero, Granados, „Prahos pavasario“ festivaliuose.

 

Kaip solistas S. Krylovas pasirodo su įžymiausiais pasaulio kolektyvais: Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekų, Hamburgo, Kopenhagos filharmonijų, Milano „Giuseppe Verdi“, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Anglijos kameriniu, Zalcburgo „Camerata Academica“ orkestrais. Jis griežė diriguojant V. Ashkenazy, J. Kovatchevui, N. Luisotti, G. Pehlivanianui, J. Sado, S. Sondeckiui, Z. Kocsisui, G. Herbigui, M. Tangui ir J. Bašmetui. Virtuozas atlieka daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius; groja su M. Vengerovu, M. Maiskiu, J. Bronfmanu, J. Bašmetu, B. Canino, M. Rudy, N. Imai ir L. Zilberstein. Ypač svarbi atlikėjui buvo draugystė su M. Rostropovičiumi, su juo ne kartą koncertavo. Maestro S. Krylovą įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų.

 

2008 m. sezoną S. Krylovas koncertavo su Romos Šv. Cecilijos (dirig. J. Temirkanovas), Rusijos nacionaliniu (dirig. M. Pletniovas), Sankt Peterburgo Marijos teatro (dirig. V. Gergijevas) orkestrais, ilgų gastrolių buvo išvykęs su Anglijos kameriniu orkestru, surengė keletą pasirodymų su J. Bašmetu, griežė rečitalius Briuselyje, Romoje, Milane, Sankt Peterburge. Smuikininko įrašus leidžia EMI Classics, „Melodija“ ir „Agorà“.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: