Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Sielovaizdis“

„Sielovaizdis“

2020 m. balandžio 15 d., trečiadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

KONCERTAS ATŠAUKTAS! Daugiau informacijos 

Atlikėjai
KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir solistas MINDAUGAS BAČKUS (violončelė)
Dirigentas ir solistas KASPAR ZEHNDER (fleita)
Programa
„Sielovaizdis“

FRANZ SCHREKER – Intermezzo styginių orkestrui, op. 8
CARL PHILIPP EMANUEL BACH – Koncertas fleitai ir styginiams G-dur, Wq. 169, H. 445
ŽIBUOKLĖ MARTINAITYTĖ – „Sielunmaisema“ („Sielovaizdis“) violončelei ir orkestrui
ARNOLD SCHÖNBERG – „Pragiedrėjusi naktis“, op. 4 („Verklärte Nacht“)

Kiekvienais metais, jau tradiciškai, Nacionalinės filharmonijos scenoje koncertuoja Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO), vienas jauniausių ir dinamiškiausių profesionalių tokio pobūdžio kolektyvų Lietuvoje. KKO jau tapo patraukliu kūrybos partneriu, rengiančiu ambicingas programas su tarptautinį pripažinimą pelniusiais dirigentais ir solistais: Mūza Rubackyte, Andriumi Žlabiu, David Geringu, Modestu Pitrėnu, Robertu Šerveniku, Andresu Mustonenu, Petru Geniušu, Luku Geniušu, Pauliumi Badura-Skoda, Alexanderiu Paley’umi, Kasparu Zehnderiu ir kitais. Orkestro meno vadovas – žinomas Lietuvos violončelininkas Mindaugas Bačkus: ekspresyvia interpretacine maniera pasižymintis muzikas dažnai koncertuoja šiuolaikinės muzikos festivaliuose, atlieka naujus opusus, kartais juos inspiruoja.

Su KKO jau ne pirmą kartą pasirodo pripažintas šveicarų fleitininkas ir dirigentas Kasparas Zehnderis. Šis talentingas ir įvairiapusis muzikas yra Bylio Zoloturno (Biel Solothurn) simfoninio orkestro meno vadovas (Šveicarija), Hradci Králové filharmonijos orkestro vyr. dirigentas (Čekija), taip pat vadovauja prestižiniam „Murten Classics“ festivaliui, kuriame dažnai koncertuoja Klaipėdos kamerinis orkestras.

Šio vakaro programoje – XIX–XX amžių sandūros austrų kompozitoriaus Franzo Schrekerio Intermezzo, op. 8, ankstyvojo klasicizmo atstovo Carlo Philippo Emanuelio Bacho Koncertas fleitai ir styginiams G-dur, vienas populiariausių Naujosios Vienos mokyklos įkūrėjo Arnoldo Schönbergo kūrinių „Pragiedrėjusi naktis“ („Verklärte Nacht“).

2019 m. Niujorke gyvenančios lietuvių kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės sukurto opuso pavadinimas „Sielunmaisema“ išvertus iš suomių kalbos reiškia sielovaizdį. Autorė sako: „Sielovaizdis susijęs su identiteto ir vietos klausimu, kurį, regis, sprendžiu savuoju gyvenimu paraleliai dviejose kultūrose – Lietuvoje ir JAV. Ne kartą esu sakiusi, kad muzika man – tikrieji namai. Šiuo atveju kūrinys tampa tuo idealiuoju sielovaizdžiu, atspindinčiu ir prigimtinės terpės peizažą, matomą per keturių metų laikų prizmę.“

Bilietų kainos
10, 15, 20, 30 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: