Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Sidabro balsai“

„Sidabro balsai“

2019 m. balandžio 7 d., sekmadienis, 15.00
Trakų pilies Didžiojoje menėje, Trakai
Atlikėjai
GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
FLEITŲ KVARTETAS
LINA BAUBLYTĖ
ALBERT STUPAK
GIEDRIUS GELGOTAS
FAUSTA DRŪLYTĖ
Programa
„Sidabro balsai“

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Andante F-dur, KV 616
JOHANN SEBASTIAN BACH – Soprano arija „Esurientes implevit bonis“ iš „Magnificat“ D-dur, BWV 243
JONAS TAMULIONIS – „Jūra“ keturioms fleitoms
MĀRTIŅŠ VIĻUMS – „Gaismojumi“ fleitai ir sopranui
EDVARD ELGAR – „Salut d’Amour“, op. 12
JOHANN SEBASTIAN BACH – Soprano arija „Aus Liebe“ iš „Pasijos pagal Matą“, BWV 244
EGLĖ SAUSANAVIČIŪTĖ – „Ritualas“ balsui ir fleitų ansambliui
GEDIMINAS GELGOTAS – „To the skies“ sopranui ir fleitų kvartetui
MARC BERTHOMIEUX – Siuita „Katės“
LUCIANO BERIO – Senovinė prancūzų liaudies daina iš ciklo „Liaudies dainos“

Šią popietę renesansinėje Trakų pilies menėje koncertuoja sidabrinio balso dainininkė Gunta Gelgotė ir lietuvių menininkai – sidabrinių fleitų kvartetas. Atlikėjai pristato itin retai skambančią programą, kurioje – originali muzika fleitų kvartetui, pasaulio ir lietuvių kompozitorių kūriniai fleitoms ir sopranui. Klausytojų laukia ir premjera Trakų pilyje. Pirmą kartą skambės Vilniuje gyvenančio latvių kompozitoriaus Mārtiņo Viļumo kompozicija „Gaismojumi“ fleitai ir sopranui, kurią autorius apibūdina kaip šviesos ir garso žaismą brėkštančioj aušroj.

Latvių kilmės koloratūrinio soprano savininkė G. Gelgotė dainavimo studijas baigė Latvijos ir Lietuvos muzikos akademijose, nuo 2009 m. yra Latvijos nacionalinės operos solistė, nuo 2012 m. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, taip pat dalyvavo Vilniaus miesto operos spektakliuose. Greta intensyvios operinės veiklos dainininkė yra aktyvi šiuolaikinės muzikos atlikėja, bendradarbiauja su vargonininkais Baliu Vaitkumi, Vidu Pinkevičiumi, pianiste Indre Baikštyte, koncertavo su Latvijos nacionaliniu, Kauno miesto, Šlėzvigo-Holšteino festivalio simfoniniais, Lietuvos kameriniu orkestrais, „Sinfonietta Riga“, „Kremerata Baltica“ ir kt. Dainininkė yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, 2009 m. apdovanota Latvijos Didžiuoju prizu už metų debiutą.

Lietuvos fleitų kvartete groja atlikėjai, kurių dalis kartu muzikuoja dar nuo M. K. Čiurlionio menų mokyklos laikų. Lina Baublytė, Albertas Stupakas ir Giedrius Gelgotas nuo 1990 m. grojo mokyklos fleitų trio. Prie jų 1996 m. prisijungė studijas LMTA pradėjusi Fausta Drūlytė. Ansamblio nariai yra tarptautinių ir šalies konkursų laureatai, groja Lietuvos orkestruose. Tarptautinį pripažinimą fleitų kvartetas pelnė 1999 m., kai Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Illzache, Prancūzijoje, laimėjo trečią vietą, prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio interpretaciją ir specialųjį prizą. Kvartetas parengė ir atliko programas festivaliuose „Gaida“, „Art genda“, „Musica ficta“, „Atžalynas“, „Muzikų paradas“, „Kuršių nerija“, „Forte Riga“, „FIMU 2002“. Greta koncertų įvairiose Lietuvos vietovėse, ansamblis koncertavo Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje. Pagrindinę ansamblio repertuaro dalį sudaro originalūs kūriniai nuo klasikos iki šiuolaikinės muzikos, parašyti fleitų kvartetui. Kolektyvo įrašai dažnai skamba per Lietuvos radijo programas.

Bilietų kainos
8, 10 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: