Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Orkestro ir fagoto metamorfozės“

„Orkestro ir fagoto metamorfozės“

2019 m. vasario 9 d., šeštadienis, 19.00
Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje (Katedros a. 4, Vilnius), Vilnius
Atlikėjai
Solistas GUILHAUME SANTANA (fagotas)
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS
Programa
„Orkestro ir fagoto metamorfozės“

ONUTĖ NARBUTAITĖ – „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“)
JOSEPH HAYDN – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 2 G-dur (Guilhaumeʼo Santanos transkripcija fagotui)
HENRI TOMASI – Koncertas fagotui ir kameriniam orkestrui
RICHARD STRAUSS – „Metamorfozės“, TrV 290

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuoja žinomas fagotininkas iš Prancūzijos Guilhaume’as Santana. Gimęs Tulūzoje, G. Santana studijavo Hanoveryje ir Karajano akademijoje Berlyne, yra pelnęs Mendelssohno prizą. Jau daugiau kaip dešimtmetį jis yra svarbiausias Mozarto orkestro (MO), Vokietijos radijo filharmonijos ir Liucernos festivalio orkestrų fagotininkas, taip pat kviestinis pagrindinis Berlyno filharmonijos, Amsterdamo karališkojo „Concertgebouw“ ir Europos kamerinio orkestrų fagotininkas. Kaip solistas koncertavo su daugeliu pasaulio kolektyvų, diriguojant tokiems dirigentams kaip Caudio Abbado, Karelas Markas Chichonas ir Mirga Gražinytė-Tyla. Fagotininko įrašus išleido žinomos kompanijos „Deutsche Grammophon“ ir „Claves“.

Vakaro programoje skambės koncertai fagotui ir orkestrui, kuriuos įrašęs solistas ketina išleisti naują savo kompaktinę plokštelę. Greta koncertų fagotui, Lietuvos kamerinis orkestras pateikia subtilią Onutės Narbutaitės muzikinę drobę „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“), Lietuvoje pirmą kartą Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliktą 2014 m. festivalyje „Gaida“, o pasaulinė kūrinio premjera įvyko daugiau nei pusmečiu anksčiau Suomijoje, grojo Ostrobotnijos kamerinis orkestras, kurio užsakymu tas kūrinys ir parašytas. Koncerte taip pat išgirsime gilaus lyrizmo ir apmąstymų persmelktas Richardo Strausso „Metamorfozes“ styginiams.

Programai diriguoja Lietuvos scenoje vis dažniau matomas talentingas dirigentas Vilmantas Kaliūnas – Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, buvęs Sarluiso (Vokietija) apskrities simfoninio orkestro meno vadovas, dirbęs su tokiais orkestrais kaip „Berlyner Sinfonietta“, Sarbriukeno „Collegium Instrumentale“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“, Bulgarijos „Pazardjik Symphony Orchestra“ ir kt., koncertuojantis su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais, tarp kurių buvo ir Guilhaume’as Santana.

Bilietų kainos
10, 15, 20 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: