Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
Lietuvos kamerinio orkestro 60-ojo sezono atidarymas

Lietuvos kamerinio orkestro 60-ojo sezono atidarymas

2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
Solistas LUKAS GENIUŠAS (fortepijonas; Rusija, Lietuva)
Dirigentė GIEDRĖ ŠLEKYTĖ
Programa
Lietuvos kamerinio orkestro 60-ojo sezono atidarymas

JOSEPH HAYDN – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 11 D-dur, Hob. XVIII:11
FRANZ SCHUBERT – Styginių kvartetas Nr. 14 d-moll, D. 810 „Mirtis ir mergelė“ („Der Tod und das Mädchen“, Gustavo Mahlerio orkestruotė styginių orkestrui)

Savo pirmąjį 60-ojo sezono koncertą Lietuvos kamerinis orkestras rengia kartu su pianistu Luku Geniušu ir Lietuvos klausytojams jau gerai pažįstama jaunosios kartos dirigente Giedre Šlekyte.

„Baltijos šalys nepaliauja mūsų stebinti išskirtinėmis ir ryškiomis meninėmis asmenybėmis!“ – taip G. Šlekytė pristatoma užsienio spaudoje. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą studijavo Graco menų universitete Austrijoje, Leipcigo muzikos ir teatro akademijoje Vokietijoje bei Ciuricho menų universitete Šveicarijoje.

G. Šlekytė yra pasirinkusi laisvai samdomos dirigentės karjerą ir sėkmingai derina operinį bei simfoninį dirigavimą, kaip kviestinė dirigentė yra pasirodžiusi su Berlyno „Konzerthaus“, Dresdeno „Sächsiche Staatskapelle“, Prancūzijos radijo filharmonijos, Linco Brucknerio, Bolonijos miesto teatro, Frankfurto, Stokholmo Karališkosios filharmonijos simfoniniais orkestrais, dirigavo Ciuricho, Leipcigo, Antverpeno operos teatruose, Zalcburgo festivalyje ir kitur.

Apie Tarptautinio P. Čaikovskio pianistų konkurso laureatą L. Geniušą britų dienraštis „The Guardian“ yra rašęs: „Jis skambina raiškiai – kaip jaunas atlikėjas, tebelaimintis konkursus, ir kartu brandžiai – kaip muzikantas, gebantis atskleisti kūrinio sandarą, o jo ekspresija toli gražu nėra savitikslė.“ Pastarieji koncertų sezonai pianistui buvo kupini kūrybinės veiklos: rečitaliai Tokijuje ir Makao (Kinija), koncertai La Rok d’Anterono (La Roque d’Anthéron) ir Verbjė festivaliuose, Niujorko muziejuje „The Frick Collection“ ir Elmau pilies festivalyje Bavarijoje. Šių metų pradžioje, sausio 19 dieną, Filharmonijos scenoje L. Geniušas su LNSO atliko S. Rachmaninovo Antrąjį koncertą fortepijonui, o šiame koncerte išgirsime visai kitos stilistikos opusą – J. Haydno Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 11. Pastarąjį Haydnas buvo sumanęs kaip kūrinį ne tik klavesinui, bet ir naujam to laikotarpio instrumentui – fortepijonui, ir rašė jį 1780–1783 metais. Grakščia ir skaidria klasikine maniera pasižymintis koncertas yra visiškai priešingas Haydno ankstyvosios kūrybos galantiškajam stiliui ir šiandien laikomas bene populiariausiu ir dažniausiai atliekamu kompozitoriaus opusu fortepijonui ir orkestrui.

Antroje koncerto dalyje skambės Franzo Schuberto Styginių kvartetas Nr. 14, neretai vadinamas kompozitoriaus muzikiniu testamentu – jį kūrė tik ką pakilęs iš sunkios ligos, slegiamas finansinių nepriteklių, išsekęs dvasiškai. Pavadinimas „Mirtis ir mergelė“ („Der Tod und das Mädchen“) kilo nuo antroje dalyje panaudotos muzikinės citatos iš Schuberto 1817 m. sukurtos to paties pavadinimo dainos, kuriai eiles parašė Matthias Claudius. Šį vakarą bus atliekama Gustavo Mahlerio versija styginių orkestrui. Lyginant su originalu, Mahlerio transkripcijos faktūra yra tankesnė, masyvesnė, dramatiškose kūrinio vietose ir kulminacijose styginių ansamblis suskamba lyg didžiulis orkestras.

Bilietų kainos
10, 15, 20, 25 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: