„Amadeus“

2020 m. rugsėjo 18 d., penktadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
LENKIJOS RADIJO KAMERINIS ORKESTRAS „AMADEUS“
Solistė JOANNA GORANKO (fortepijonas, Lenkija)
Dirigentė AGNIESZKA DUCZMAL (Lenkija)
Programa
„Amadeus“

Koncertas perkeliamas į 2020 12 20. Galioja jau įsigyti bilietai.

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Divertismentas F-dur, KV 138
FRYDERYK CHOPIN – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 e-moll, op. 11
KAROL SZYMANOWSKI – Etiudas b-moll, op. 4 Nr. 3 (Agnieszkos Duczmal aranžuotė)
MODEST MUSORGSKIJ – „Parodos paveikslėliai“ (Agnieszkos Duczmal aranžuotė styginių orkestrui)

Pirmieji jubiliejinio Nacionalinės filharmonijos koncertų sezono svečiai – Lenkijos radijo kamerinis orkestras „Amadeus“. Šis kolektyvas Kanados „Gazette Montreal“puslapiuose buvo įvardytas kaip vienas ryškiausių mūsų laikų kamerinių orkestrų, o Londono „Independent“ rašė: „Kolektyvas priklauso geriausiems pasaulyje tokio tipo orkestrams, turi išskirtinį skambesį, nuostabų legato ir neprilygstamą dirigentę Agnieszką Duczmal.“ Būtent ši dirigentė dar studijų metais, 1968-aisiais, Poznanėje ir įkūrė kolektyvą, kuris 1976 m. buvo įvertintas Herberto von Karajano orkestrų konkurso tuometiniame Vakarų Berlyne sidabro medaliu. Prieš metus šiame konkurse A. Duczmal buvo pelniusi diplomą kaip viena ryškiausių jaunųjų dirigenčių. Netrukus, 1982 m., Tarptautinis kultūros centras „Saint Vincent“ Romoje, globojamas UNESCO ir Italijos prezidento, aktyviai muzikei suteikė „La Donna del Mondo“ („Pasaulio moters“) titulą už pasiekimus pasaulio kultūroje ir socialinėje veikloje.

Iki šiol legendine vadinamos dirigentės vadovaujamas orkestras „Amadeus“ nuolat daro įrašus Lenkijos radijuje (priskaičiuojama jau per 10 000 minučių nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos), bendradarbiauja su pasaulio radijo stotimis (Vokietijos NDR, WDR, SFB, Londono BBC, Monrealio CBC), dalyvauja koncertuose Lenkijos, Prancūzijos, Japonijos televizijose, gastroliuoja Europoje, tokiose salėse kaip Amsterdamo „Concertgebouw“, Leipcigo „Gewandhaus“, Londono „Queen Elizabeth Hall“ ar Milano „Teatro alla Scala“, taip pat JAV, Meksikoje, Kuveite, Japonijoje, Afrikoje ir kitose pasaulio šalyse, yra įrašęs daugiau nei 50 kompaktinių plokštelių. „Amadeus“ bendradarbiauja su tokiomis žvaigždėmis kaip Martha Argerich, Mischa Maisky, Wyntonas Marsalis, Ivo Pogorelićius, Vadimas Repinas, Grigorijus Sokolovas, Maximas Vengerovas, Ingolfas Wunderis ir kitais iškiliais muzikais.

Vilniuje išskirtinio grožio Fryderyko Chopino Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 e-moll atlieka jauna lenkų pianistė Joanna Goranko – įvairių tarptautinių konkursų Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Kinijoje nugalėtoja, prizininkė ir diplomantė, festivalių bei Majamio ir Kalgario atlikėjų forumų dalyvė, garsėjanti kaip talentinga Chopino interpretuotoja. Taip pat koncerto programoje – greta orkestro pavadinime užkoduoto Wolfgango Amadeus Mozarto ar lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio kūrinių – skambės originali spalvingųjų Modesto Musorgskio „Parodos paveikslėlių“ versija: styginių orkestrui šį itin populiarų opusą aranžavo pati Agnieszka Duczmal.

 

Bilietų kainos
10, 15, 20 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: