Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Nicholas Milton ir Edgaras Montvidas“

„Nicholas Milton ir Edgaras Montvidas“

2018 m. lapkričio 14 d., trečiadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
(meno vadovas Sergej Krylov)
Dirigentas NICHOLAS MILTON
Programa
„Nicholas Milton ir Edgaras Montvidas“

JOSEPH HAYDN – Simfonija Nr. 22 Es-dur („Filosofas“), Hob. I:22 
GUSTAV MAHLER – Simfonija Nr. 10 („Nebaigtoji“), Adagio
GERALD FINZI – Romansas styginiams Es-dur, op. 11
BENJAMIN BRITTEN – „Nušvitimai“ („Les Illuminations“), op. 18

Australų dirigentas Nicholas Miltonas jau yra bendradarbiavęs su Lietuvos kameriniu orkestru, kurį jis pavadino tikru Lietuvos muzikinės kultūros brangakmeniu. N. Miltonas Sidnėjaus konservatorijoje, Mičigano valstybiniame universitete ir Juilliardo mokykloje studijavo smuiką, dirigavimą, muzikos teoriją ir filosofiją. Jis tapo ne vieno konkurso laureatu, yra pelnęs JAV ir Australijos apdovanojimų. N. Miltonas kviečiamas diriguoti pagrindiniams Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Anglijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos ir Azijos šalių orkestrams.

Kitas šio vakaro svečias – iškilus tenoras Edgaras Montvidas. Londone gyvenantis solistas pasirodo daugelyje pagrindinių Europos ir JAV operos teatrų ir festivalių, koncertų salių, kaip antai – Londono „Covent Garden“, Miuncheno „Bayerische Staatsoper“, Berlyno „Komische Oper“, Anglijos, Škotijos nacionaliniai, Hamburgo, Frankfurto, Amsterdamo, Oslo, Ženevos, Dresdeno, Leipcigo, Liono, Bordo, Santa Fe (JAV) operos teatrai, Glaindborno ir Provanso Ekso festivaliai. E. Montvidas nėra retas svečias ir Lietuvoje: bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, „Vilnius City Opera“, yra surengęs rečitalius Pažaislio bei Vilniaus festivaliuose. Solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir kitais garbės ženklais.

E. Montvidas atliks Benjamino Britteno ciklą „Nušvitimai“ („Les Illuminations“) pagal prancūzų poeto Arthuro Rimbaud žodžius. Šio dekadentizmo ir simbolizmo pradininko, „prakeiktųjų poetų“ atstovo sukurto ciklo „Nušvitimai“ poemos – tai nerimuota, prozai artima poezija, kupina siurrealizmo vizijų. Brittenas puikiai jaučia ir perteikia prancūzų kalbos subtilybes, sudėtingo teksto niuansus, jautriai intonuoja žodį.

1764 m. Josepho Haydno sukurta Simfonija Nr. 22, Es-dur („Filosofas“) šiandien taikliai apibūdinama kaip muzikos kūrinys, sujungęs vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo stilistinius bruožus. Gustavo Mahlerio Dešimtoji simfonija neretai vadinama „didžia nebaigtąja“. Ji turėjo būti penkių dalių, deja, kompozitoriui mirus 1911 m. gegužės 18 dieną, simfonija liko eskizuose, baigta tik pirma dalis Adagio. Kompozitorius Geraldas Finzis („Romansas styginiams“), sekdamas XIX a. pab.–XX a. pr. anglų muzikos tradicijomis, Edwardu Elgaru, Ralphu Vaughanu Williamsu, susikūrė savitą stilių ir buvo vadinamas vienu originaliausių britų kompozitorių.

Bilietų kainos
10 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: