„Naktį mano sode. Yana Ivanilova, Andrej Korobeinikov“
XVI tarptautinio menų festivalio „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ koncertasVšĮ „Slavų tradicinės muzikos mokykla“

PIOTR ČAIKOVSKIJ
Romansai:
„Tai buvo ankstyvą pavasarį“ („То было раннею весной“), op. 38 Nr. 2
„Ar tai aš laukuose, bet ne žolelė buvau“ („Я ли в поле да не травушка была“), op. 47 Nr. 7
„Triukšmingo baliaus apsupty“ („Средь шумного бала“), op. 38 Nr. 3
„Lopšinė“ („Колыбельная“), op. 16 Nr. 1
„Dumka (rusų kaimo scena)“ („Думка (русская сельская сцена)“) fortepijonui, op. 59
Romansai:
„Neklausk“ („Не спрашивай“), op. 57 Nr. 3
„Sakyk, apie ką šakų tankmėj“ („Скажи о чём в тени ветвей“), op. 57 Nr. 1
„Nieko tau nesakysiu“ („Я тебе ничего не скажу“), op. 60 Nr. 2
„Rusiškas skerco“ („Русское скерцо“) fortepijonui, op. 1 Nr. 1
Pjesės „Birželis. Barkarolė“ („Июнь. Баркарола“), „Rugpjūtis. Javapjūtė“ („Август. Жатва“), „Lapkritis. Trikinkė“ („Ноябрь. На Тройке“) iš ciklo fortepijonui „Metų laikai“ („Времена Года“), op. 37 bis
Romansai:
„Mirtis“ („Смерть“), op. 57 Nr. 5
„Beprotiškos naktys“ („Ночи безумные“), op. 60 Nr. 6
„Ar tai diena viešpatauja“ („День ли царит“), op. 47 Nr. 6
SERGEJ RACHMANINOV
Trys romansai, op. 34:
„Mūza“ („Муза“)
„Besiblaškantis vėjas“ („Ветер перелётный“)
„Kokia laimė“ („Какое счастье“)
Variacijos A. Corelli tema, op. 42
Aštuoni romansai, op. 38 (šeši publikuoti romansai ir „Dvi dvasinės dainos“):
„Naktį mano sode“ („Ночью в саду у меня“)
„Pas ją“ („К ней“)
„Saulutės“ („Маргаритки“)
„Žiurkių gaudytojas“ („Крысолов“)
„Sapnas“ („Сон“)
„Aū!“ („Ау!“)
„Malda“ („Молитва“)
„Vis nori dainuoti“ („Все хочет петь“)
Šiame festivalio „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ koncerte muzikuoja Rusijos menininkai. Dainininkė Yana Ivanilova – tai Maskvos Gnesinų muzikos mokyklą baigusi vokalistė, taip pat studijavusi ir Monrealyje. Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje dainininkė apgynė vokalo menų daktarės laipsnį, o koncertinių pasirodymų yra surengusi su garsiais batutos meistrais, tarp kurių – Kentas Nagano, Vladimiras Fedosejevas, Michailas Pletniovas, Vladimiras Spivakovas ir daugelis kitų. Y. Ivanilova yra dainavusi Maskvos Didžiajame teatre, Maskvos „Naujojoje operoje“, Ženevos „Victoria Hall“, Londono „Westminster Abbey“, Niujorko „Millennium Theatre“, Toronto „Glenn Gould Studio“ ir kituose teatruose bei koncertų salėse. Tarptautinio Šnaidero-Trnavskio konkurso laureatė (Slovakija, 1999 m.), specialaus prizo už Violetos partijos atlikimą nugalėtoja („Traviata“ Dž. Verdis) konkurse Košicėje (Slovakija), apdovanota medaliu „Už indėlį į muzikos meno vystymąsi“. Bendradarbiavo su garsiais muzikantais - J. Svetlanovu, V. Fedosejevu, V. Spivakovu, S.Sondeckiu, B. Berezovskiu, R. Boningu ir kt. Scenoje dainininkė muzikuoja su ryškiu jaunosios kartos pianistu Andrejumi Korobeinikovu, nepaliaujančiu stebinti savo laimėjimais įvairiose srityse. Atlikėjas, būdamas vos 19 metų, baigė valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją aukso medaliu, vėliau stažavosi Karališkajame muzikos koledže Londone, o sulaukęs 20, metų pianistas tapo 20 skirtingų Rusijos, JAV, Italijos, Portugalijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir kt. šalių tarptautinių konkursų nugalėtoju. Šiandien A. Korobeinikovo koncertai rengiami geriausiose pasaulio koncertinėse salėse – Maskvos valstybinės konservatorijos, Los Andželo „Walt Disney Concert Hall“, Milano „Sala Verdi“, Paryžiaus „Salle Alfred Cortot“, Tokijaus „Hamarikyu Asahi Hall“, Londono „Wigmore Hall“, Zagrebo „Vatroslav Lisinski“; Atlikėjas bendradarbiauja su garsiausiais dirigentais – Vladimiru Aškenazi, Džonu Akselrodu, Konstantinu Orbelianu, Jošinori Kavači, Ovidijum Balanu, Eduardu Serovu. Šis pianistas pasižymėjo kaip neeilinė asmenybė ir kitose srityse. Dvylikos metų įstojęs į Europos teisės universiteto fakultetą Maskvoje, baigė jį su pagyrimu 2003 metais. Nuo 2003 iki 2004 metų šiame universitete jis dėstė „Valstybės ir teisės teoriją“, „Žemdirbystės teisę“, „Romos teisę“, „Intelektualios nuosavybės teisę“. 21 metų jis baigė Maskvos konservatoriją ir Maskvos valstybinio universiteto aspirantūrą, tapo San-Marino Tarptautinės mokslų akademijos nariu, išmoko esperanto kalbą. Šis unikalus pianistas - festivalio „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ atradymas. Vėliau jis pasirodė su orkestru „Kremerata Baltica“.
Tarptautinės programos „Kultūrų dialogas“ festivalis „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” jau šešioliktą kartą džiugins Lietuvos sostinės gyventojus ir svečius. Slavų tradicinės muzikos mokykla yra festivalio iniciatorė ir pagrindinė jo organizatorė. Kaip ir kiekvienais metais, festivalyje dalyvaus žymiausi Lietuvos ir kitų šalių atlikėjai. Festivalis pasižymi atvirumu visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai ir patraukia dėmesį intriguojančiais projektais.
Informaciją parengė Slavų tradicinės muzikos mokykla