Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„LKO, Sergejus Krylovas“

„LKO, Sergejus Krylovas“

2020 m. birželio 9 d., antradienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Organizatorius:

Vyks tiesioginė transliacija LRT Klasikos kanalu ir Filharmonijos Skaitmeninėje koncertų salėje (nationalphilharmonic.tv)

Dėmesio! Dr. Jono Basanavičiaus aikštę pamėgę melomanai Vilniaus festivalio atidarymą galės stebėti ekrane prie Filharmonijos.

Programa
„LKO, Sergejus Krylovas“

Programa koreguota, atsižvelgiant į saugos rekomendacijas neviršyti renginiams leistino laiko:

ANTONIO VIVALDI (1678–1741)

„Metų laikai“, keturi koncertai smuikui ir styginių orkestrui:

Nr. 1 E-dur, „Pavasaris“, RV 269
Allegro
Largo
Allegro pastorale

Nr. 2 g-moll, „Vasara“, RV 315
Allegro non molto
Adagio
Presto

Nr. 3 F-dur, „Ruduo“, RV 293
Allegro
Adagio molto
Allegro

Nr. 4 f-moll, „Žiema“, RV 297
Allegro non molto
Largo
Allegro

Atsižvelgiant į dėl pandemijos pasikeitusią situaciją, Vilniaus festivalio koncertai įgavo naujas formas ir kiek kitokią programą. Šį vakarą filharmonijos scenoje Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas, smuikininkas, dirigentas Sergejus Krylovas griežia keturis Antonio Vivaldi koncertus smuikui ir orkestrui „Metų laikai“.

Trykštantis muzikalumas, gilus lyriškumas, kerintis garso grožis ir kvapą gniaužiantis virtuoziškumas – tai savybės, priskiriamos smuikininkui S. Krylovui. Šis su žymiausiais pasaulio kolektyvais koncertuojantis, Italijoje reziduojantis rusų kilmės muzikas į Lietuvą reguliariai atvyksta dirbti su Lietuvos kameriniu orkestru. Kovo mėnesį Filharmonijoje jis turėjo koncertuoti su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, tačiau pandemijai pakoregavus planus karantinavosi Vilniuje ir visą šį laiką skyrė individualiam kūrybiniam darbui. S. Krylovas ir Lietuvos kamerinio orkestro muzikantai yra išsiilgę koncertinio gyvenimo, bendrystės su klausytojais. Tad šiandien klausomės tikrai neeilinio koncerto.

1723 m. parašytas keturių koncertų ciklas „Metų laikai“ („Le quattro stagioni“) yra bene žinomiausias Vivaldi kūrinys. Šis Venecijos dvasininkas ir muzikas labai anksti išgarsėjo kaip smuikininkas virtuozas, tapo maestro di violino, vėliau – orkestro dirigentu, koncertų vadovu, konservatorijos direktoriumi, itin produktyviu kompozitoriumi: sukūrė daugiau kaip 40 operų ir net 500 su viršum instrumentinių koncertų bei simfonijų, taip pat sonatų, kantatų, motetų, oratorijų.

Būtent Vivaldi buvo lemta užbaigti beveik pusantro šimtmečio – nuo XVII a. pradžios iki XVIII a. vidurio – trukusią solinio instrumentinio koncerto raidą. Kaip atlikėjas ir kompozitorius Vivaldi daug naujovių pritaikė kurdamas savitą smuikavimo stilių, jį originaliai įprasmina instrumentiniai koncertai. Šiems kūriniams būdingos šviesios, raiškios melodijos, veržlus, energingas ritmas, tradicinė trijų dalių forma. Koncertuose juntama tam tikra dramatinė įtampa tarp solisto ir orkestro, kartu solistui leidžiama pasireikšti kaip dominuojančiai individualybei. Solinis instrumentinis koncertas buvo skirtas didesnei auditorijai ir turėjo teatrališkumo bruožų.

Programos tekstą parengė redaktorė Justa Adomonytė-Šlekaitienė

Bilietų kainos
20, 30, 40, 50 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: