Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Konzerthausorchester Berlin Vilniuje“

„Konzerthausorchester Berlin Vilniuje“

2018 m. rugsėjo 26 d., trečiadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje , Vilnius
Atlikėjai
KONZERTHAUSORCHESTER BERLIN
Programa
„Konzerthausorchester Berlin Vilniuje“

OTTO NICOLAI – Operos „Vindzoro šmaikštuolės“ uvertiūra
JOSEF JONGEN – Symphonie concertante vargonams ir orkestrui, op. 81
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Simfonija Nr. 3 Es-dur, op. 55 („Herojinė“)

Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo 100-metį, ypač suaktyvėjo kūrybiniai mainai. Lietuva pasauliui rodo geriausius savo muzikos meno pavyzdžius, o mūsų šalį aplanko žymiausi atlikėjai ir kolektyvai iš užsienio. Šį kartą turą po Baltijos šalių sostines Vilnių, Rygą ir Taliną surengė itin aukštai vertinamas Berlyno „Konzerthaus“ orkestras, kuris iš kitų Berlyno orkestrų išsiskiria ne tik meistriškumu, bet ir savo neoklasikiniu architektūriniu šedevru vadinamais namais – reziduoja Berlyno centrą puošiančiuose teatro rūmuose (vėliau tapusiuose koncertų sale), sukurtuose žymiausio Vokietijos architekto klasiko Karlo Friedricho Schinkelio. 

Nacionalinės filharmonijos scenoje orkestrui diriguos pagrindinis kviestinis dirigentas slovakas Jurajus Valčuha. Maestro intensyviai dirba abiejose Atlanto pusėse. Vien tik per 2017–2018 metų sezoną jis dirigavo San Fransisko, Detroito, Hjustono, Minesotos, Sinsinačio, Toronto ir kitiems orkestrams, taip pat sėkmingai rengia programas su svarbiais Europos simfoniniais orkestrais – Miuncheno filharmonijos, Švedijos radijo, Hamburgo „NDR Elbphilharmonie orchestra“, Santa Cecilijos akademijos, „Orchestra Sinfonica Nazionale della Rai“ ir kt., Neapolio teatre diriguoja Giacomo Puccini, Dmitrijaus Šostakovičiaus operų pastatymams. Su „Konzerthaus“ orkestru gros viena geriausių pasaulyje vargonininkių vadinama latvė Iveta Apkalna. Nuo 2017 m. ji yra svarbiausių Hamburgo Elbės filharmonijos „Klais“ vargonų („Johannes Klais Orgelbau“) pagrindinė atlikėja. Šiais metais ji pelnė aukščiausią Latvijoje – Didįjį muzikos apdovanojimą, o 2005 m. tapo pirma latve, apdovanota prestižiniu Europos „Echo Klassik“ geriausios atlikėjos prizu. Vargonininkei kūrinius dedikuoja Ērikas Ešenvaldas, Arturas Maskatas ir kt., jai patikima pirmą kartą atlikti naujus tokių autorių kaip Péteris Eötvösas, Wolfgangas Rihmas, Jörgas Widmannas ir kt. kūrinius su žymiausiais pasaulio orkestrais.  

Berlyno „Konzerthaus“ orkestro programoje Vilniuje skambės Prūsijoje gimusio vokiečių romantizmo kompozitoriaus Otto Nicolai komiškosios operos „Vindzoro šmaikštuolės“ uvertiūra (ši opera padarė įtaką Giuseppe’i Verdi kuriant „Falstafą“), mažai Lietuvoje žinomo XX a. pradžios belgų kompozitoriaus ir vargonininko Josefo Jongeno Symphonie concertante vargonams ir orkestrui. Koncerto kulminaciją orkestras įprasmins ryškiausio vokiečių klasiko Ludwigo van Beethoveno Simfonija Nr. 3 („Herojine“).

Gastrolių rėmėjas
 
 Gastrolių ir logistikos partneris
 
Bilietų kainos
15 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: