Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Donkichotiškos impresijos“

„Donkichotiškos impresijos“

Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
2020 m. spalio 18 d., sekmadienis, 15.00
Trakų pilies Didžiojoje menėje, Trakai
Organizatorius:

KONCERTAS ATŠAUKTAS!

Atlikėjai
ANDRIUS APŠEGA (baritonas)
Programa
„Donkichotiškos impresijos“

GEORG PHILIPP TELEMANN – Uvertiūra-siuita „Burlesque de Quixotte“, TWV 55:G10
MAURICE RAVEL – Vokalinis ciklas „Don Kichotas ir Dulsinėja“ („Don Quichotte à Dulcinée“), M. 84; Styginių kvartetas F-dur, M. 35

Su nemirtinga Don Kichoto tema susijusi muzikinė programa skamba po senoviniais Trakų pilies skliautais. Vokietijoje, Hamburge, dirbęs XVII–XVIII a. sandūros kompozitorius Georgas Philippas Telemannas buvo, galima sakyti, kosmopolitiškas kūrėjas, sugėręs visos Europos stilių įtaką. Vokiečių ir kitų Europos autorių poezijos išmanymas paskatino jį kurti vokalinius ir instrumentinius šedevrus. Jo bibliotekoje buvo ir Miguelio de Cervanteso „Don Kichotas“, inspiravęs ne vieną Telemanno šedevrą – serenatą „Don Quichotte auf der Hochzeit des Camacho“ („Don Kichotas Kamačo vestuvėse“, 1761 m.), uvertiūrą-siuitą „Burlesque de Quixotte“. Donkichotiškas impresijas pratęsė žymusis XX a. pradžios prancūzų impresionistas Maurice’as Ravelis. Ciklas „Don Kichotas ir Dulsinėja“ (dar vadinamas „Trys Don Kichoto dainos“) dvelkia jau naujųjų laikų nuotaika – paslėptu liūdesiu, neišvengiamybės gaida, nes buvo rašomas kompozitoriui vos atsigavus po autokatastrofos ir tebekovojant su jos padariniais. Tai paskutinis M. Ravelio užbaigtas kūrinys, kuriame su nostalgija dar kartą sugrįžtama prie jam artimos ispaniškos temos.

Šiuos retai Lietuvoje skambančius kamerinės muzikos šedevrus ir spalvingą Ravelio Styginių kvartetą F-dur atlieka tituluotasis Vilniaus kvartetas, prie kurio prisijungia baritonas Andrius Apšega. Dainininkas yra daugybės tarptautinių konkursų Estijoje, Čekijoje, Suomijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Portugalijoje laureatas ir prizininkas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, 2018 m. nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui operos-operetės nominacijoje, įvairių festivalių dalyvis. 2016 m. bendradarbiavo su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir įrašų kompanija „Delos Productions“: kartu su Dmitrijumi Chvorostovskiu ir kitais, diriguojant Konstantinui Orbelianui, dalyvavo įrašant Giuseppe’s Verdi „Rigoletą“. Taip pat prisidėjo įrašant žinomo JAV tenoro Lawrence’o Brownlee kompaktinę plokštelę „Allegro io son“.

Papildoma informacija apie ciklo „Muzika Trakų pilyje“ koncertus

*  Iš Vilniaus į Trakus galima vykti Filharmonijos autobusu  (įsigydami koncerto bilietą kasose, nepamirškite paprašyti autobuso talono!). Koncertų dienomis autobusas išvyksta 12.30 val. iš Arklių g. skvero ir grįžta pasibaigus koncertui. Vietų skaičius ribotas!

**  Su bilietu į tos dienos koncertą ne anksčiau kaip prieš valandą iki renginio galite nemokamai aplankyti Trakų salos pilies muziejaus ekspozicijas.

Bilietų kainos
10, 12 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: