Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Amadeus Lietuvoje“

„Amadeus Lietuvoje“

2019 m. gegužės 11 d., šeštadienis, 19.00
Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje (Katedros a. 4, Vilnius), Vilnius
Atlikėjai
Solistai:
DŽERALDAS BIDVA (smuikas)
HARTMUT ROHDE (altas, Vokietija)
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS
Programa
„Amadeus Lietuvoje“

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija Nr. 11 D-dur, KV 84/73q
ARVYDAS MALCYS – Koncertas smuikui, altui ir styginiams
ARTŪRAS MIKOLIŪNAS – „Boružių piemuo“ styginiams ir dideliam būgnui
WOLFGANG AMADEUS MOZART – „Sinfonia concertante“ smuikui, altui ir kameriniam orkestrui Es-dur, KV 364

Šiame Lietuvos kamerinio orkestro sezono uždarymo koncerte pasirodo smuikininkas Džeraldas Bidva ir altininkas Hartmudas Rohde; skamba Wolfgango Amadeus Mozarto ir dviejų šiuolaikinių lietuvių kompozitorių – Arvydo Malcio ir Artūro Mikoliūno – kūriniai.

Dž. Bidva yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, dažnai koncertuoja kaip solistas ir su įvairiais kameriniais ansambliais, groja festivaliuose Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade ir „Les muséiques“ Bazelyje (Šveicarija), Risiore (Norvegija), Kronberge (Vokietija). Daug įspūdingų programų ir projektų parengta su Gidonu Kremeriu, koncertuota su iškiliais atlikėjais ir dirigentais, tarp kurių – Gustavo Dudamelis, Christophas Eschenbachas, Simonas Rattle’as, Martha Argerich, Mario Brunello, Sergejus Krylovas ir kiti. Jaunieji smuikininkai atvyksta į Dž. Bidvos vedamus meistriškumo kursus „Ars SummerFest“ Lietuvoje, o jo vadovaujamas tarptautinis Mažeikių meno festivalis pasižymi aukštu meniniu lygiu ir pasaulyje pripažintų menininkų gausa. 

H. Rohde – vienas žymiausių altininkų Europoje. Jis yra Berlyno meno universiteto ir Londono karališkosios akademijos profesorius, vienas iš Kandinskio styginių trio (Kandinsky-Streichtrio) bei Mozarto fortepijoninio kvarteto (Mozart Piano Quartet) įkūrėjų. Su šiais ansambliais, su Leipcigo styginių kvartetu ir solo jis yra koncertavęs visame pasaulyje. H. Rohde dalyvavo Zalcburgo, Berlyno, Pablo Casalso, Reingau, „Wratislavia Cantans“ ir kituose festivaliuose; pasirodo su Pekino nacionaliniu, Niurnbergo simfoniniu, Lietuvos kameriniais ir kitais orkestrais. Altininko įrašus išleido EMI, „Decca“, „Arte Nova“ ir „Darbinghaus & Grimm“ įrašų kompanijos; už juos H. Rohde yra pelnęs nemažai apdovanojimų.

Lietuvos scenose vis dažniau matomas dirigentas Vilmantas Kaliūnas studijavo obojaus specialybę ir dirigavimą Lietuvoje ir Vokietijoje. V. Kaliūnas – Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, buvęs Sarluiso (Vokietija) apskrities simfoninio orkestro meno vadovas, dirbęs su tokiais orkestrais kaip „Berlyner Sinfonietta“, Sarbriukeno „Collegium Instrumentale“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“, Bulgarijos „Pazardjik Symphony Orchestra“ ir kt., koncertuojantis su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais. 

Bilietų kainos
15, 20, 30 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: