Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Festivaliai

Festivalio rengėjai:
LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA
NERINGOS SAVIVALDYBĖ

1999 m. rugpjūtį Neringoje prof. Algirdo Vizgirdos iniciatyva surengtas Pirmasis tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis „Kuršių nerija“ tapo tradiciniu reikšmingu šio regiono kultūrinės raidos akcentu. „Visais laikais į Neringą, žavų gamtos sukurtą kraštą, važiavo ir, neabejoju, važiuos muzikai, tapytojai, skulptoriai, architektai, rašytojai, poetai. Šis įstabaus savitumo žemės ruoželis, skiriantis jūrą nuo marių, traukia visus, tarytum jame būtų užkoduota transcendentinė energija, priartinanti mus prie Amžinybės. Viduramžių, baroko, klasicizmo, romantizmo, impresionizmo bei modernizmo epochų muzikos menas visomis savo transformacijomis artina prie amžinybės, kuri mums sužadina nenumaldomą troškimą tobulėti ir kurti“, – sako festivalio iniciatorius profesorius Algirdas Vizgirda.

Esminė „Kuršių nerijos“ idėja – į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams ir turistams pateikti iškiliausius praeities epochų ir Baltijos regiono šiuolaikinių kompozitorių kūrinius – glaudžiai siejasi su itin svarbia Lietuvos regionų kultūros plėtros programa. Festivalio pagrindinis atlikėjas – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“. Renginio programose dalyvauja žymiausi mūsų instrumentininkai, solistai vokalistai ir ansambliai. Puikių muzikantų profesionaliai atliekamos programos sulaukia ypatingo klausytojų dėmesio ir gero kritikų įvertinimo. Nuo 2019 m. festivalio vadovavimą iš prof. A. Vizgirdos perėmė prof. Robertas Beinaris.

KONCERTŲ VIETOS:

Nida, katalikų bažnyčios amfiteatras: Taikos g. 17
Nida, bendruomenės namai: Taikos g. 17
Nidos švyturys ant Urbo kalno
Juodkrantė, Liudviko Rėzos kultūros centro kiemelis: L. Rėzos g. 8 B
Juodkrantė, Liudviko Rėzos kultūros centro lauko estrada: L. Rėzos g. 54 C-9
Juodkrantės molas

BILIETUS GALIMA ĮSIGYTI:

Internetu. Likus valandai iki koncerto pradžios, bilietai parduodami koncerto vietoje ir tik į tą koncertą. Taikomos nuolaidos.