Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras  
Edukacija

Edukacija

Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo patrauklią ir muzikos pedagogų nuotoliniam darbui ypač tinkamą naujieną – edukacinių laidų ciklą „Muzikos enciklopedija trumpai“. Jis skirtas mokiniams ir jaunimui, ir rodomas  Filharmonijos skaitmeninėje koncertų salėje: https://nationalphilharmonic.tv/edukacija/ .

Šios vaizdo paskaitos – puiki galimybė pažinti platų, įdomų, dinamišką ir spalvingą muzikos pasaulį. Edukacinės vaizdo pamokos kviečia keliauti per skirtingas epochas, pasakoja apie įvairiausius muzikos instrumentus ir pristato turtingą muzikos žanrų lobyną. Be to, čia suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvų nariais, muzikos instrumentų meistrais, pasisvečiuoti po Filharmonijos stogu.

Vaizdo paskaitose kalbinami įvairūs muzikantai, jie žaismingai patys pasakoja apie tai, ką daro scenoje. Jau rengiamos ir netrukus pasirodys kitos enciklopedijos dalys, o jose bus plačiau pasakojama apie atskirus instrumentus ir jų slėpiningą pasaulį. Sekite naujienas!

Šį Lietuvos kultūros tarybos remiamą edukacinį projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė filharmonija, Baltijos kultūros vadybos centras ir garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“.

Įrašai peržiūrai:

MET I dalis. Pirmoje laidelės dalyje sužinosite kas yra orkestras, kokios instrumentų šeimos sudaro orkestrą bei išvysite visus orkestre esančius muzikos instrumentus:

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/muzikos-enciklopedija-trumpai/

MET II dalis. Antroje laidelės dalyje sužinosite kam orkestrui reikalingas dirigentas. Ar sunku tapti dirigentu, kaip orkestrui pavyksta groti kartu ir kas yra batuta? Visas šias paslaptis atskleis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas:

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/simfoninis-orkestras/

MET III dalis. Kviečiame iš arčiau pažinti du ypatingus styginius instrumentus: smuiką ir altą. Sužinosite šių instrumentų pagrindines savybes, galimybes ir įdomybes. Jas atskleis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterės Rasa Vosyliūtė, Dovilė Juozapaitienė bei styginių instrumentų meistras Valdas Stravinskas:

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/styginiai-smuikas-altas/

MET IV dalis. Pristatome dar vieną styginių instrumentų šeimos narį – tai grakščioji, elegantiškoji violončelė. Sužinosite kaip grojama violončele, kokios yra grojimo violončele technikos ir įsitikinsite, jog šis dailus instrumentas gali prabilti žmogaus balsu. Kokias įdomybes slepia violončelė, Jums plačiau papasakos ansamblio „Regnum Musicale“ violončelininkė Elena Daunytė:

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/styginiai-instrumentai-violoncele/

MET V dalis. Ar žinote, koks styginių instrumentų narys yra puošniausias, turintis daugiausiai stygų bei galintis muzikos pagalba perteikti magiją ir stebuklus? „Muzikos enciklopedija trumpai“ pristato Jos Didenybę arfą! Pažiūrėkite, paklausykite ir iš karto ją pamilsite. O visas arfos subtilybes dar labiau atskleis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro arfininkė Joana Daunytė:

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/styginiai-instrumentai-arfa/

MET VI dalis. Kviečiame susipažinti su didžiausiu styginių instrumentų šeimos nariu – kontrabosu! Jūs tik pažiūrėkite, instrumentas dydžio sulig žmogum! Galime išduoti paslaptį, jog šiame video išvysite ne vieną aukštaūgį kontrabosą. Taip pat sužinosite kontraboso pagrindines savybes, galimybes ir įdomybes. Jas atskleis Lietuvos kamerinio orkestro kontrabosininkas Donatas Bagurskas.

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/styginiai-instrumentai-kontrabosas/

 

 

Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: