Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Ciklai   Archyvas  
Šimtmečio gastrolės

Šimtmečio gastrolės

2018-01-01 - 2019-01-01
Lietuva - Italija - Prancūzija - Ukraina - Švedija - Vengrija

Minint Lietuvos Valstybės 100-metį pozityvu ir simboliška yra pasidžiaugti, kad pastate, kur 1905 m. buvo sušauktas Didysis Vilniaus Seimas, pirmą kartą iškėlęs Lietuvos politinės autonomijos reikalavimą, o po metų, 1906-aisiais, įvyko pirmosios lietuvių tautinės operos – Miko Petrausko „Birutės“ – premjera, veikia Lietuvos nacionalinė filharmonija. Valstybei švenčiant 100-metį čia skamba muzikos kalba, kuri jungia įvairių kartų ir tautų piliečius, yra suprantama ir mums, ir mūsų šalies svečiams. Iš čia ilgametės Lietuvos muzikos tradicijos sklinda į įvairius pasaulio kampelius, bylodamos apie mūsų šalies kultūrą ir vertybes.

Neatsitiktinai tad 77-ajam koncertų sezonui Filharmonija pasirinko moto „Kai baigiasi žodžiai, prasideda muzika“ (Heinrich Heine). Juk kartais, regis, sunkiai besusikalbančiame pasaulyje muzika dar palieka vilties atrasti bendrą kalbą. Būtent šią žinią pasitikdama valstybės 100-metį Filharmonija ir sieks kuo plačiau skleisti.

Ne vienus metus puoselėta bičiulystė su įvairių šalių partneriais šiemet duos vaisių ir Lietuvoje, ir užsienyje. Su artimiausiais kaimynais, su kuriais švenčiamas valstybių šimtmetis, – „Latvijos koncertai“ ir „Estijos koncertai“ – parengta daug mainų programų, taip pat trijų valstybių pristatymo užsienyje renginių. Antai sausio 19 d. Vilniuje skambėsiančią Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) ir maestro Modesto Pitrėno atliekamą latvių kompozitorių muziką sausio 20 d. girdės ir Rygos publika – Didžiosios gildijos salėje orkestras pasirodys „Didžiajame latvių muzikos koncerte“. Po aktyvaus koncertų pusmečio Filharmonijoje, gegužės pabaigoje, LNSO laukia gastrolės į Čekiją, kur orkestras pasirodys „Janačeko festivalyje“, o rugpjūtį – į Švediją, kur gausus Lietuvos atlikėjų būrys koncertuos „Baltijos jūros festivalyje“.

Sausio pabaigoje Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) koncertuos su Estijos nacionaliniu vyru choru, įvyks trys pasirodymai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o balandį laukia keturi pasirodymai Estijoje. Šių kolektyvų programoje „Baltijos laisvė“ pirmą kartą skambės Nacionalinės premijos laureatės Justės Janulytės kūrinys „Čia, ties tylia riba...“. LKO su pianiste Mūza Rubackyte ir dirigentu Robertu Šerveniku Lietuvai atstovaus ir kovo 8 d. koncerte Paryžiaus „Gaveau“ salėje. Paryžiuje skambėsiančia programa, kurioje bus ir lietuviškos muzikos, – Arvydo Malcio „Paukščių takas“, – Vilniaus filharmonijos lankytojai galės mėgautis vasario 24-ąją. M. Rubackytė Paryžiuje gegužę koncertuos ir su styginių kvartetu „Mettis“.

Minint Lietuvos nepriklausomybės šventes kamerinės muzikos tiltai nusidrieks į Ukrainą ir Daniją. Ukrainoje su pianiste Kateryna Diadiura vasarį koncertuos Valstybinis Vilniaus kvartetas. Jų parengta programa „Lietuvių kamerinės muzikos klasika“ – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Eduardo Balsio, Vytauto Bacevičiaus ir Stasio Vainiūno kūriniai – Vilniuje skambės vasario 11 dieną. O kovą į Daniją vyks kitas žymus lietuvių muzikos ambasadorius – Čiurlionio kvartetas.

 
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: