Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Skaitmeninės koncertų salės naujiena – edukacinės laidos

Skaitmeninės koncertų salės naujiena – edukacinės laidos

2020-11-12

Virtualėjant pasauliui ir vis labiau aktualėjant edukacijos poreikiui, Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo patrauklią ir muzikos pedagogų nuotoliniam darbui ypač tinkamą naujieną – edukacinių laidų ciklą „Muzikos enciklopedija trumpai“. Jis skirtas mokiniams ir jaunimui, ir rodomas. Filharmonijos skaitmeninėje koncertų salėje: https://nationalphilharmonic.tv/edukacija/ .

Šios vaizdo paskaitos – puiki galimybė pažinti platų, įdomų, dinamišką ir spalvingą muzikos pasaulį. Edukacinės vaizdo pamokos kviečia keliauti per skirtingas epochas, pasakoja apie įvairiausius muzikos instrumentus ir pristato turtingą muzikos žanrų lobyną. Be to, čia suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvų nariais, muzikos instrumentų meistrais, pasisvečiuoti po Filharmonijos stogu.

„Nesvarbu, ar esate aistringi muzikos mylėtojai ir be muzikos nepraleidžiate nė vienos savo gyvenimo dienos, ar esate tie, kurie nė karto nebuvote Filharmonijoje ar kitose koncertų salėse, – šios vaizdo pamokos yra skirtos būtent jums! Nacionalinėfilharmonijos skaitmeninėje platformoje www.nationalphilharmonic.tv, edukacijos skiltyje, pasirinkę „Muzikos enciklopedija trumpai“ filmukus juose susipažinsite su įvairiausiais orkestro instrumentais, sužinosite apie jų garso išgavimo būdus, apie tai, ką jie galvoja, apie dirigentus ir jų santykį su kolektyvu, kolektyvo santykį su dirigentu ir panašius įdomius dalykus,  sako vienas iš edukacinio filmo herojų, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.

Jau parengtose ir publikuotose pirmosiose „Muzikos enciklopedija trumpai“ dalyse pasakojama apie simfoninį orkestrą.I dalyje supažindinama, kas yra orkestras, kokios instrumentųšeimos sudaro orkestrą, parodomi visi orkestre esantys muzikos instrumentai. II dalyje kviečiama susipažinti su simfoniniu orkestru iš arčiau ir sužinoti, kam orkestrui reikalingas dirigentas. Ar sunku tapti dirigentu, kaip orkestrui pavyksta groti kartu ir kas yra batuta? Intriguojančias paslaptis atskleiia maestro Modestas Pitrėnas. 

Vaizdo paskaitose kalbinami įvairūs muzikantai, jie žaismingaipatys pasakoja apie tai, ką daro scenoje. Jau rengiamos ir netrukus pasirodys kitos enciklopedijos dalys, o jose bus plačiau pasakojama apie atskirus instrumentus ir jų slėpiningą pasaulį. Šiemet numatyta iš viso parengti 7 enciklopedijos dalis, o kitais metais ketinama sukurti dar 20 laidųSekite naujienas!

Šį aktualų, Lietuvos kultūros tarybos remiamą edukacinį projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė filharmonija, Baltijos kultūros vadybos centras ir garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“.

Įrašai peržiūrai:

MET I dalis

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/muzikos-enciklopedija-trumpai/

MET II dalis

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/simfoninis-orkestras/

MET III dalis

https://nationalphilharmonic.tv/koncertas/styginiai-smuikas-altas/

 

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: