Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Prieš operos „Lietuviai“ transliaciją – specialiai parengti interviu

Prieš operos „Lietuviai“ transliaciją – specialiai parengti interviu

2021-02-11

 

 

 

 

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15-ąją, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Skaitmeninėje salėje, YouTube ir Facebook platformose skambės Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ („I Lituani“, 1874) koncertinis įrašas. 15 min. iki operos numatyta transliuoti ir kelis ją pristatančius interviu.

Apie A. Ponchielli operos „Lietuviai“ aktualumą, apie idėją Filharmonijos scenoje koncertiškai atlikti ir su garso režisierių Aleksandros bei Viliaus Kerų šauniąja komanda Skaitmeninėje salėje profesionaliai įrašyti „Lietuvius“ pasakos ir Vasario 16-osios proga publiką sveikins Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.

„Lietuvių“ sukūrimo istoriją bei pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“ parašyto libreto vingius prisimins operos koncertiniam atlikimui programėlę rengusi muzikologė Beata Baublinskienė. Apie šios klasikai priskiriamos, o Lietuvoje ne kartą mūsų valstybės prasmingų datų simboliu tapusios operos pasaulinį kontekstą svarstys muzikologė Jūratė Katinaitė.

Įdomiais prisiminimais apie šios A. Ponchielli operos pastatymą Čikagoje dalinsis viena iš „Lietuvių“ koncertinio atlikimo Filharmonijoje rėmėjo – LNOBT paramos fondo „Orfėjo lyra“ – vadovių Nerija Kasparienė. Būtent p. Nerijai prieš daug metų Čikagos lietuvių operoje buvo patikėta Aldoną įkūnijusios pagrindinės solistės Danutės Stankaitytės dublerės misija.

Apie tai, kaip sekėsi ruošti Aldonos partiją ir įsilieti į Nacionalinėje filharmonijoje vykusį dabartinės operos versijos koncertinį atlikimą pasakos JAV gyvenanti solistė, sopranas Jūratė Švedaitė-Waller.

Priminsime, kad J. E. Prezidento Gitano Nausėdos globojamas Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 80-mečiui skirtas operos „Lietuviai“ („I Lituani“) koncertinis atlikimas vyko ir įrašas buvo padarytas 2020 m. rugsėjo 5 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Operą atliko maestro Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) ir ryškūs, pasaulinį pripažinimą pelnę solistai: Jūratė Švedaitė-Waller (sopranas, JAV), Mickael Spadaccini (tenoras, Belgija), Arūnas Malikėnas (baritonas), Modestas Sedlevičius (baritonas) ir Tadas Girininkas (bosas), taip pat ilgametis LNSO bičiulis Kauno valstybinis choras, kuriam net 51-erius metus vadovavo šio choro įkūrėjas, šviesaus atminimo maestro prof. Petras Bingelis.

Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ fragmentų šventinė transliacija vyks vasario 15 d., pirmadienį, 19 val. internetu www.nationalphilharmonic.tv, Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu. Prieš operą, 18.45 val., bus transliuojami veikalą pristatantys interviu.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: