Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
LNSO gastrolės Lenkijoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui

LNSO gastrolės Lenkijoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui

2020-02-05

Vienas didžiausių Lietuvos klasikinės muzikos kolektyvų, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje reziduojantis Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) ir jo meno vadovas, dirigentas Modestas Pitrėnas vasario 57 d. vieši Lenkijoje. Su pianistu Luku Geniušu orkestras gros puikiose naujose Lenkijos koncertų salėse Ščecine ir Vroclave.

Pasak Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, Ščecino ir Vroclavo koncertų salių vadovai LNSO pakvietė jau prieš pusantrų metų ir Lietuvos ambasados Lenkijoje prašymu mielai sutiko abu koncertus skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Šiuos koncertus iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vasario 5 d. lietuvių muzikų koncertas vyks Ščecino Mieczysławo Karłowicziaus filharmonijoje, o vasario 7 d. – Vroclavo Nacionaliniame muzikos forume. Gastrolių programoje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“, Sergejaus Rachmaninovo Antrasis koncertas fortepijonui ir orkestrui bei Ludwigo van Beethoveno Šeštoji simfonija („Pastoralinė“).

Pristatant LNSO pasirodymą Ščecine mielai prisimenamas praeitą sezoną čia vykęs susitikimas su maestro Juozu Domarku, dirigavusiu M. K. Čiurlionio „Jūrą“. „Šį kartą atvyksta šio dirigento dar jaunystėje sukurtas orkestras. Ilgametis bendradarbiavimas su Lietuvos Respublika vėl duoda vaisių – puikų muzikinį įvykį. Juolab kad su LNSO pasirodys 2010 m. F. Chopino konkurso antrosios vietos laimėtojas“, – rašoma Ščecino salės interneto svetainėje. Lukas Geniušas su LNSO Lenkijoje atliks nesenai ir Filharmonijoje Vilniuje interpretuotą S. Rachmaninovo Koncertą fortepijonui Nr. 2.

Kaip rašoma Vroclavo koncerto anotacijoje internete, LNSO koncertas bus puiki proga pasiklausyti ne tik gerai žinomų ir kone dievinamų kūrinių (S. Rachmaninovo ir L. van Beethoveno opusų), bet ir susipažinti su Lietuvos kultūrą reprezentuojančio menininko, kompozitoriaus ir tapytojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika. Anotuojant M. K. Čiurlionio kūrybą nepamirštos jo sąsajos su Lenkija, juk Varšuvoje jis studijavo kompoziciją ir tapybą, o vienas artimiausių Čiurlionio draugų buvo Eugeniuszas Morawskis.

Abu koncertai primins glaudų šalių kultūrinį bendradarbiavimą atvėrusį įvykį – 1990 m. kovo 11 d. pasirašytą Lietuvos valstybės atkūrimo aktą Nepriklausomybės deklaraciją. Skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skelbia LNSO koncertų Ščecine ir Vroclave dedikacija.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: