Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Filharmonija jubiliejinį, 80-ąjį, sezoną pabaigia optimistiškai

Filharmonija jubiliejinį, 80-ąjį, sezoną pabaigia optimistiškai

2021-05-13

20202021 m. jubiliejinį, 80-ąjį, koncertų sezoną Lietuvos nacionalinė filharmonija kviečia pabaigti gyvai. Gegužės 22 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje koncertuos savo 60-metį minintis Lietuvos kamerinis orkestras (LKO, meno vadovas Sergej Krylov). Solo gros akordeonininkas Tadas Motiečius, diriguos Robertas Šervenikas. Skambės Piotro Čaikovskio, Richardo Galliano ir Ástoro Piazzollos kūriniai.

„Planuodami jubiliejinį Filharmonijos sezoną tikrai neįsivaizdavome, kad užgriuvusi pandemija atneš tiek netikėtumų. Teko atsisakyti arba vėlesniam laikui atidėti nemažai įdomių koncertinių programų, koreguoti gastrolių bei jubiliejui skirtų renginių ar leidinių planus. Bet susitelkę į uždaresnę kūrybinę veiklą per šį sezoną sustiprinome Skaitmeninės koncertų salės pozicijas, publikai dovanodami daug įsimintinų koncertinių įrašų transliacijų, lietuvių kompozitorių kūrybos vakarų, pokalbių su muzikos kūrėjais ir atlikėjais. Buvo įrašyta ir užsienio partnerių „Ondine“, „Naxos“, „Accentus“ išleista pačių geriausių atsiliepimų sulaukiančių muzikos leidinių – kompaktinių, vinilo plokštelių, o koncertų salės transliacijos sudomino įvairių šalių transliuotojus ir partnerius. Puoselėdami viltingus leidybinius planus ir ateičiai, šiandien užvis labiausiai džiaugiamės, kad sezono pabaigoje galime atverti Filharmonijos salę gyviems koncertams. Čia su publika susitiksime ir birželio 6–22 dienomis vyksiančiame 25-ajame Vilniaus festivalyje. O šį šeštadienį kviečiame gėrėtis 60-mečio jubiliejų mininčio LKO koncertu“, – sako LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Su LKO solo muzikuos ir Richardas Galliano „Opale concerto“ bei Ástoro Piazzollos „Libertango“ akordeonui ir styginiams atliks jaunasis akordeonininkas Tadas Motiečius. Jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o šiuo metu ypač aktyviai koncertuoja. Būdamas dešimties pradėjęs groti akordeonu, šiandien T. Motiečius yra daugelio svarbių tarptautinių konkursų Čekijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kinijoje laureatas ir diplomantas. Bendradarbiavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Baltijos kamerinio operos teatro, Vilniaus teatro „Lėlė“, valstybinio choro „Vilnius“ renginiuose, taip pat inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo muzikos projektuose.

LKO šįkart diriguos maestro Robertas Šervenikas. Aukščiausiu apdovanojimu – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija – įvertintas dirigentas pasižymi tuo, kad savo repertuare lygiai dėmesio skiria operos, baleto ir simfoninės muzikos partitūroms, o ypatingą vietą čia užima šiuolaikiniai opusai. Maestro ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas. Nuotaikingam LKO 60-ojo sezono uždarymui R. Šervenikas ruošia Piotro Čaikovskio Styginių sekstetą d-moll „Souvenir de Florence“ („Suvenyras iš Florencijos“), op. 70, taip pat jau minėtus Richardo Galliano „Opale concerto“ bei Ástoro Piazzollos „Libertango“.

Piotras Čaikovskis savo Styginių sekstetą d-moll baigė per kelis 1890-ųjų vasaros mėnesius ir pavadino jį „Suvenyru iš Florencijos“. Kūrinio idėją kompozitorius parsivežė iš viešnagės Italijoje, tačiau įgyvendino sunkiai. Tik po kelerių metų, padaręs esminių pataisų, kompozitorius Sekstetą dedikavo Peterburgo kamerinės muzikos draugijai; jos salėje 1892 m. lapkričio 25 d. įvykusi premjera susilaukė didžiulės sėkmės. „Suvenyras iš Florencijos“ – vienas gražiausių Čaikovskio kamerinės kūrybos puslapių.

Lietuvos publikai gal mažiau žinomas kompozitorius, akordeono ir bandonijos virtuozas iš Prancūzijos Richardas Galliano (g. 1960) save išreiškia įvairiuose muzikos žanruose – nuo klasikos iki džiazo. Apie neeilinį šio kūrėjo talentą liudija daugiau kaip keturi šimtai sukurtų ar aranžuotų dainų ir stambios formos kūrinių, skambančių pasaulio koncertų scenose, televizijoje ir kino filmuose. 1994 m. sukurtas trijų dalių kūrinys „Opale concerto“ akordeonui ir orkestrui grindžiamas moderniosios kompozicijos principais, muzikai būdinga kintantis metras, kontrastinga dinamika, intriguojantys harmoniniai posūkiai ir vingiai.

Koncerto pabaigai pasirinktas naujojo tango karaliumi vadinamo argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazzollos „Libertango“ („Laisvės tango“) – savita tango dainiaus giesmė akordeonui ir styginiams. Skiriama Á. Piazzollos 100-mečiui, ji simboliškai taps ir LNF 80-ojo sezono pabaigos giesme, tango ritmu lydinčia į vasaros renginius.

LNF 80-ojo ir LKO 60-ojo sezono pabaigai skirtas koncertas vyks gegužės 22 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: