Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
XX ir XVIII a. atšvaitai LKO koncerte su pianistu Povilu Stravinsku ir italų dirigentu Pietro Borgonovo

XX ir XVIII a. atšvaitai LKO koncerte su pianistu Povilu Stravinsku ir italų dirigentu Pietro Borgonovo

2010-11-03

Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) tęsia kūrybinės veiklos 50-mečio jubiliejaus koncertų ciklą ir šį šeštadienį, lapkričio 6 d. 19 val. kviečia į dar vieną intriguojantį orkestro susitikimą su žymiais muzikais. Į Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiąją sceną su LKO grįžta jau du dešimtmečius JAV, Sietle gyvenantis ir nuolat su muzikiniais vizitais mus lankantis pianistas Povilas Stravinskas. Orkestrui diriguos pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis italų dirigentas Pietro Borgonovo.

 

Milane gimęs Pietro Borgonovo šiuo metu yra vienas žymiausių simfoninės muzikos ir operos dirigentų: užtektų paminėti, kad jis nuolat kviečiamas į „Arena di Verona“, Zalcburgo festivalį, Venecijos teatrą „La Fenice“, Romos „Teatro dell’Opera“, „Maggio Musicale Fiorentino“; jo kūrybiniame kelyje – Milano „La Scala“, Niujorko „Carnegie Hall“, Berlyno, Paryžiaus, Madrido, Amsterdamo, Bairoito, Maskvos, Sankt Peterburgo koncertų salės. P. Borgonovo bendradarbiauja su Toskanos, Milano „Giuseppe Verdi“ simfoniniu orkestrais, ansambliu „Klangforum Wien“, vadovauja Genujos jaunimo orkestrui; nuo 2003 m. yra tarptautinio G. B. Viotti muzikos konkurso meno vadovas.

Dirigentas be kita ko nuodugniai gilinasi į šiuolaikinę muziką. Kūrybiniai keliai jį suvedė su kompozitoriais G. Benjaminu, L. Berio, A. Corghi, F. Donatoni, A. Guarnieri, I. Xenakiu – P. Borgonovo dirigavo nemaža jų veikalų (taip pat jam dedikuotų) premjerų. Pomėgį šiuolaikinei muzikai atskleis ir šio italų batutos meistro pasirodymas Vilniuje, žadantis įdomią pažintį su italų muzikos kultūra ir Lietuvoje mažai žinomo kompozitoriaus Goffredo Petrassi muzika. Į koncerto su Lietuvos kameriniu orkestru programą dirigentas įtraukė šio italų moderniosios muzikos patriarchu vadinamo kompozitoriaus kūrinį – Koncertą orkestrui Nr. 4, sukurtą 1954 m. ir tapatinamą su „bartokišku“ stiliumi. Koncerto programoje taip pat skambės kone dešimtmečiu anksčiau sukurtas Richardo Strausso kūrinys „Metamorfozės“ 23 styginiams. Tai vienas paskutinių Strausso kūrinių, sukurtas baigiantis Antrajam pasauliniam karui ir tarsi gedulinga giesmė apraudantis sugriautą Vokietiją, jos kultūrą, sunaikintas unikalias meno vertybes.

 

XX amžiaus muzika vakaro programoje bus gretinama su XVIII amžiuje sukurtais klavyriniais koncertais, kuriuos šiandien jau labiau įpratome vadinti koncertais fortepijonui ir orkestrui. Prie fortepijono karaliaus savo gimtojoje šalyje nepamirštamas ir visad nekantriai laukiamas pianistas Povilas Stravinskas. Kadais žymaus profesoriaus J. Milšteino (pas jį P. Stravinskas studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje) apibūdintas kaip „ryškus talentas, išsiugdęs tobulą techniką, stiprų skambesio ir formos pojūtį“, P. Stravinskas ir šiandien fortepijono muzikos mėgėjus nepaliaujamai malonina savo itin profesionaliu ir stilingu skambinimu. Šį kartą išgirsime jį su LKO atliekant Johanno Sebastiano Bacho Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1, d-moll (populiariausią iš visų šio baroko genijaus klavyrinių koncertų), bei pianistų ypač mėgstamą Vienos klasiko Josepho Haydno Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 11, D-dur.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: