Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Vilniaus festivalis skelbia pradžią

Vilniaus festivalis skelbia pradžią

2015-06-01

Šiandien sostinėje prasideda devynioliktasis Vilniaus festivalis. Filharmonijos scenoje festivalį atvers Kristjano Järvi diriguojami Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir ansamblis „NIKO“, jie atliks Gedimino Gelgoto „Extracultural“ premjerą, o Sergejaus Rachmaninovo Koncertą fortepijonui skambins pianistė iš Gruzijos Khatia Buniatishvili. Festivalio rengėjai sveikina publiką ir ragina nepraleisti nė vienos programos, parengtos su didele meile ir atsakomybe muzikos kultūros tęstinumui.

Idėjomis spinduliuojantis Vilniaus festivalis ilgus metus nenuilstamai vykdo savo misiją nušviesti pasaulį. Šiemet uždavinys turbūt dar sudėtingesnis – muziką priešpriešinti pasaulio griovimui, drauge kurti tarsi milžinišką veikalą, sklidiną dvasinės harmonijos, gerais jausmais trykštančių daugiabalsių melodijų, įvairiaspalvių tembrų, nuosaikių tempų ir įprastų kasdienių ritmų. Jei tokia gyvenimo muzika lydi mūsų klausytojus, – džiaugiamės būdami šviesios, taikios ir kūrybingos visuomenės dalis.

Kadaise Čiurlionis pasaulį vaizdavosi kaip didelę simfoniją. Šiandien, praėjus 140 metų nuo genijaus gimimo, ši simfonija yra prisipildžiusi kitokių sąskambių, tačiau jos sąranga apgaubia kur kas platesnį pasaulį, nei kažkada svajota. Tankiai išsikeroję saitai su tolimiausių pasaulio šalių muzikais, atvykstantys svečiai iš įvairių geografinių platumų sutvirtina neįkainojamą meninės bendrystės jausmą ir atveria kaskart stebinančią kūrybos įvairovę. Šių metų Vilniaus festivalio programa taip pat atspindi platų geografinį mostą – nuo kaimyninės Latvijos iki tolimųjų Kinijos ar Martinikos, netikėtus žanrus – nuo nepažinto pasaulio paslapčių kupinos džiazo programos iki unikaliosios Pekino operos, neblunkančius istorijos puslapius – nuo Bacho iki „Odės džiaugsmui“.

Kūrybinė partnerystė Vilniaus festivalį sieja su daugeliu žymiausių pasaulio muzikų ir kitų Europos festivalių. Kaip naujausias bendradarbiavimo rezultatas festivalyje skamba MDR simfoninio orkestro (Vokietija) ir Vilniaus festivalio užsakymu sukurto lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto „Extracultural“ premjera Lietuvoje (pasaulinė premjera įvyko legendinėje Leipcigo salėje „Gewandhaus“), susitinka ryškūs Italijos ir Lietuvos ansambliai – įžymusis Kremonos kvartetas ir jo globojamas jaunas styginių kvartetas „Mettis“, tarptautinės muzikantų pajėgos ir Nacionalinis simfoninis orkestras baigiamaisiais akordais mini Latvijos pirmininkavimą ES Tarybai. Beje, 2013 m. Vilniaus festivalis, pavadintas „Viršūnių susitikimu“, su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, tarp kurių ir Violeta Urmana, svariai pradėjo Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai renginius Europoje.

Su Vilniaus festivaliu prasideda vasara. Prasideda ir viena didžiausių muzikos švenčių Lietuvoje, kviečianti Nacionalinėje filharmonijoje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, LDK Valdovų rūmuose susitikti su iškiliais meno meistrais ir įspūdinga muzika, kuri nušviečia kiekvieno sielą ir visą pasaulį.

Linkime šviesių ir įsimintinų Festivalio akimirkų!

Daugiau informacijos apie festivalio renginius: www.vilniusfestival.lt.

Vilniaus festivalio rengėjai

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: