Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
TRYS ŽANRAI - Filharmonijos koncertų lankytojams

TRYS ŽANRAI - Filharmonijos koncertų lankytojams

2012-05-03

Balandžio 28 - gegužės 18 d. Filharmonijos koncertų lankytojai kviečiami apžiūrėti tapytojo Daumanto Tomo Pilipavičiaus darbų parodą. 

Peizažas, portretas, natiurmortas,- egzistuoja tapyboje kaip seniausi, savarankiški žanrai. Juose vaizduojami objektai bei formos turi unikalią prigimtį, medžiagiškumą, kitas fizines savybes,  nulemiančias savitas žanro taisykles, kūrybos principus.  Viena drobė, kurioje dailininkas siekia perteikti natūros įspūdį kartais tėra atskiras paveikslas, tačiau jis gali pasitarnauti ir inspiruoti platesnį meninį įvykį,- serijos, ciklo atsiradimą. Taip pat sėkmingai peizažas, portretas, natiurmortas gali būti platesnių žanrinių kompozicijų elementais, tapti platesnio, globalesnio sumanymo dalimi. Jau nutapyto paveikslo virsmas kompozicijos dalimi kitame globalesnį reiškinį perteikiančiame kūrinyje - intriguojanti užduotis plėtojančiam savo kūrybinius ieškojimus dailininkui.

 

Parodoje eksponuojamų paveikslų prigimtis padiktuota ne tik gamtos, bet ir žmogaus kūrinijos,- tai juos vienijanti gija. Trijų žanrų atskirtis ir savarankiškumas bei tapybinė jų bendrybė,-  sudaro parodos kontekstinę  visumą.  Ši visuma atsako i vieną bendrą klausimą. Tai būties problema. Dar kartą savo kūryboje klausiu; ką reiškia būti žmogumi ar tai reikšminga laiko tėkmėje, kam tai svarbu, kokie mes esame ir galime būti įvairiose situacijose, įvairiose aplinkose, kokios toks aplinkos yra su mumis, be mūsų. Kūrėjo gebėjimas likti atviru pasauliui, bandymas nenutolti nuo šaknų, saugojimas bei perteikimas jį patį sukūrusios ir atvėrusios aplinkos taip pat svarbi mano kūrybos priežastis. Atsisakymas gaminti vaizdą tik pramogai, pataikauti efemeriškoms realijoms tam, kad natūros perteikimą paverstum atviru kalbėjimu su pasauliu,- tokio dialogo galimybės siekiu, tai visuomet skatina nubraukti išorines regimybes ir pažinti pasaulio tikroviškumą, tikroviškumą esantį giliau už dabar šlovinamą realumą (ar nerealumą).

 

APIBENDRINANT. Žmogaus bei jo aplinkos vaizdavimas, gamtos, miesto vaizdai, mus supantys daiktai yra pagrindiniai šio rinkinio kūrybos objektai. Tokią visumą vienija idėja, jog kiekvienas daiktas turi savo nepakartojamą formą, o tų formų visovė, kaip darni paveikslo kompozicijos sandara įžvelgiama tik suvokus bendrą harmoniją tarp nepriklausomų ir skirtingų objektų. Pripažinęs neišvengiamai unikalių ir nevienodų formų begalybę, gali priartėti prie galimybės kūrinyje konstatuoti unikalių formų visumą, nepraradus kiekvieno daikto savarankiškumo perteikti darną skirtingume.

 

Paroda eksponuojama iki gegužės 18 d. Ją apžiūrėti galima likus valandai iki Filharmonijos Didžiojoje salėje vykstančių koncertų pradžios, taip pat koncertų pertraukos metu, su bilietu į tos dienos renginį. 

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: