Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Tradicijos tęsiasi – Filharmonija po savo stogu vėl įžiebs Kalėdų šviesą

Tradicijos tęsiasi – Filharmonija po savo stogu vėl įžiebs Kalėdų šviesą

2016-12-06

Tradicija tapusi ,,Kalėdų muzikos savaitė“ netrukus vėl paskleis šventinę nuotaiką po Lietuvos nacionalinės filharmonijos erdves, pakili muzika prabils į klausytojų širdis. Gruodžio 2629 dienomis Filharmonijos Didžiąją salę užvaldys visiem gerai pažįstami muzikos kolektyvai, naujų vėjų įpūs staigmenas rengiantys solistai.

Gruodžio 26 d. 12 val., kaip ir kasmet, šventinę savaitę atvers berniukų ir jaunuolių choro ,,Ąžuoliukas“ koncertas. Teatralizuotame pasirodyme visai šeimai ,,Šventų Kalėdų rytą“ turėsime galimybę pakeliauti laiku – nuo mūsų dienų iki pat Renesanso. Koncerte skambės prancūzų kompozitoriaus Orlando di Lasso ir visiems puikiai žinomo baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho kūrinių fragmentai, Antonio Lotti, Franzo Schuberto, Antono Brucknerio, Sergejaus Rachmaninovo, Vytauto Miškinio muzika, ir, be abejonės, šv. Kalėdų giesmių giesmės – Juozo Naujalio ,,Tyli naktis“ bei ,,Sveikas Jėzau gimusis“. Antros Kalėdų dienos popietę susirinkę klausytojai bus nudžiuginti ne tik linksmu, nuotaikingu koncertu, bet sulauks ir šventinių staigmenų.

Lietuvos kamerinis orkestras gruodžio 26 d. 19 val. muzikines Kalėdas scenoje švęs su maestro Sergejumi Krylovu (smuikas). Koncertą ,,Kalėdų divertismentas“pradės vokiečių kompozitoriaus Felixo Mendelssohno Simfonija Nr. 3 e-moll. Kalėdų vakarą žaižaruos ir Vienos dvasia – Wolfgango Amadeaus Mozarto Koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 4, D-dur, KV 218 solo gros S. Krylovas. Koncertą vainikuos Lietuvos kamerinio orkestro ir ansamblio ,,Giunter percussion“ kartu atliekamas Georges’o Bizet-Rodiono Ščedrino kūrinys ,,Karmen siuita“. Nepaprastai ekspresyvus, gausus mušamųjų instrumentų solo ir ansamblių, maksimaliai išnaudotų styginių instrumentų galimybių kūrinys – tobulas koncerto baigiamasis taškas, nepaliksiantis klausytojų abejingais. 

Išsiilgusiems džiazo gruodžio 28 d. 19 val. koncertuos ne vieną žemyną aplankęs vienas žymiausių Lietuvos vokalinių džiazo ansamblių ,,Jazz Island“. Skambės programa ,,Šventė džiazo saloje“. A cappella dainuojantis ansamblis, vadovaujamas kompozitoriaus, aranžuotojo ir pedagogo Artūro Noviko, ypatingą jaunatvišką polėkį derina su profesionalumu ir aukštu meistriškumu, tą liudija ir kolektyvo pelnyti apdovanojimai. Vienas ryškiausių – pasaulinėje chorų olimpiadoje Latvijoje laimėtas aukso medalis. ,,Jazz Island“ patraukia dėmesį sudėtingu, bet labai lengvai skambančiu repertuaru, dažniausiai aranžuotu paties vadovo A. Noviko. Šiais metais Filharmonijos lankytojus ansamblis džiugins naujamete programa – skambės ne tik Kalėdų dainos, bet ir kūriniai iš liaudies, klasikinio, džiazo ir netgi visų laikų geriausios Didžiosios Britanijos grupės ,,Queen“ repertuaro bei visiems puikiai pažįstamos, nemarios Mikalojaus Noviko dainos.

Gruodžio 29 d. 19 val. savo prisiminimais, džiaugsmais, nusivylimais ir meile pripildytą programą ,,Ankstyvos dainos“ publikai dovanos solistė Asmik Grigorian (sopranas) ir pianistas Feliksas Zakrevskis. Garsios jaunosios kartos operos solistės sceninė karjera pažymėta nuostabiai atliktais vaidmenimis Nacionaliniame operos ir baleto teatre bei ,,Vilnius City Opera“, laurais įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Už Violetos vaidmenį Giuseppe’s Verdi „Traviatoje“ dainininkė apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“, o šiemet „Savoy“ teatre Londone vykusioje tarptautinių operos apdovanojimų ceremonijoje atlikėja pripažinta geriausia jaunąja soliste. Jos scenos partneris ne ką mažiau žinomas, taip pat ne vienoje pasaulio šalyje koncertavęs plataus žanrinio repertuaro pianistas. F. Zakrevskiui teko koncertuoti su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, su Vladimiro Čekasino vadovaujamu džiazo ansambliu jis aplankė festivalius užsienio šalyse, yra pelnęs prizus konkursuose. F. Zakrevskis yra aktyviai koncertuojančio ansamblio „4tango“ narys, sėkmingai pasirodantis tarptautiniuose tango festivaliuose ir įvairių žanrų projektuose. Pianistas yra parengęs programų su Rosita Čivilyte, Neda Malūnavičiūte, Jeronimu Miliumi, Ieva Prudnikovaite ir kt. Kalėdiniam koncertui Filharmonijoje muzikai rengia Samuelio Barberio, Albano Bergo ir Sergejaus Rachmaninovo vokalinių kūrinių programą.

Visi, trokštantieji Kalėdas sutikti su muzika, gruodžio 2629 dienomis laukiami Nacionalinėje filharmonijoje.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: