Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Scenoje Philippe’as Graffinas – smuikininkas be išsikvėpusios rutinos apraiškų

Scenoje Philippe’as Graffinas – smuikininkas be išsikvėpusios rutinos apraiškų

2015-04-21

Šeštadienį Nacionalinės filharmonijos scenoje solo smuiku grieš Lietuvos publikai gerai žinomas ir pamėgtas prancūzų smuikininkas Philippe’as Graffinas. Su lietuvių menininkais jį sieja ilgametė kūrybinė bičiulystė, kuri prieš metus buvo įamžinta puikiu garso įrašu „Concertos Parlando“. Ši „Cobra Records“ išleista kompaktinė plokštelė bei jos atlikėjai pateko į prestižinio muzikos žurnalo „Gramophone“ akiratį.

2014 m. rugsėjo „Gramophone“ numeryje išspausdinta CD „Concertos Parlando“ (Balio Dvariono, Rodiono Ščedrino, Sergejaus Prokofjevo bei Piotro Čaikovskio muzika smuikui ir simfoniniam orkestrui, LNSO dirigavo Robertas Šervenikas, o BBC simfoniniam orkestrui Mikhailas Agrestas) Andrew Achenbacho recenzija, kupina susižavėjimo. „Susitikimas su tokio kalibro ir riziką mėgstančiu muziku kaip Philippe’as Graffinas visuomet praturtina. Galite būti tikri, kad čia nėra jokių kompromisų ar išsikvėpusios rutinos apraiškų: jo grojimui būdingas maksimalus įsitikinimas, stipri individualybė ir žėrintis temperamentas“, – smuikininkui komplimentų negailėjo recenzentas Andrew Achenbachas.

Philippe’as Graffinasplačiai pripažintas prancūziško repertuaro, retai atliekamos ir šiuolaikinės muzikos interpretatorius. Smuikininkas grojo su didžiaisiais mūsų laikų muzikais – lordu Yehudi Menuhinu, Mstislavu Rostropovičiumi, Marta Argerich, Sergejumi Comissiona, dalyvavo „BBC Proms“ kamerinės muzikos koncertų serijoje, buvo keleto kamerinių projektų Londono „Wigmore Hall“ meno vadovas, kaip solistas koncertavo Europoje su daugeliu ryškiausių simfoninių kolektyvų, gastroliavo Korėjoje, Japonijoje; taip pat dėsto Briuselio ir Paryžiaus konservatorijose.

Šįkart viešėdamas Vilniuje, su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO), diriguojamu Roberto Šerveniko, Ph. Graffinas atliks Benjamino Britteno Koncertą smuikui, op. 15.

Lietuvių kompozitorių ir šiuolaikinės muzikos kūrinių interpretacijoms ypač atidus dirigentas Robertas Šervenikas šiam koncertui su LNSO dar rengia Arvo Pärto (g. 1930) muzikinį kanoną „Giesmė Benjamino Britteno atminimui“ styginių orkestrui ir varpui bei Vytauto Laurušo (g. 1930) „Post scriptum“ simfoniniam orkestrui – abiem kūriniais simboliškai bus pažymėti kompozitorių gimimo jubiliejai. Visą koncerto programą vainikuos Sergejaus Rachmaninovo „Simfoniniai šokiai“, op. 45.

Smuikininko Philippe’o Graffino ir Roberto Šerveniko diriguojamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas vyks balandžio 25 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: