Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Rugsėjį sėsime naujo sezono muzikos grūdus

Rugsėjį sėsime naujo sezono muzikos grūdus

2016-08-31
76-ojo sezono pranašai

76-ojo sezono pranašai

Rugsėjo mėnesį Lietuvos nacionalinė filharmonija pradės 76-ąjį koncertų sezoną. Nuo rugsėjo iki Naujųjų Metų publikai siūloma per penkiasdešims originalių koncertinių programų, skambėsiančių Filharmonijos Didžiojoje salėje, Taikomosios dailės muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje, Lietuvos mokslų akademijos salėje ir Trakų pilies menėje. Po keliolika koncertų kas mėnesį ketinama surengti ir įvairiuose Lietuvos miestuose. Visą koncertų repertuarą galite rasti ir naujinimus sekti šioje svetainėje. O tuokart – daugiau apie rugsėjo mėnesio koncertus, pirmuosius naujo sezono muzikos grūdus.

Rugsėjo 17 d., šeštadienį, pirmajame sezono renginyje prie vieno ryškiausių mūsų šalies simfoninių kolektyvų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro – dirigento pulto stos ilgametis šio kolektyvo vadovas, Garbės dirigentas Juozas Domarkas. Koncertas skiriamas Maestro 80-mečiui. Taip pat scenoje muzikuos smuikininkė Mari Samuelsen ir violončelininkas Håkonas Samuelsenas. Šis ansamblis jau pasirodė tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“, Londono „Barbican“, Berlyno „Konzerthaus“ ir kt. Lietuvos klausytojams sesers ir brolio iš Norvegijos duetas pagrieš Johanneso Brahmso Koncertą smuikui, violončelei ir orkestrui. Antroje koncerto dalyje – Camille’o Saint-Saënso „Vargonų simfonija“, apie kurią kompozitorius yra pasakęs: „Į ją sudėjau visus savo gebėjimus ir pakartoti to jau niekada neįstengsiu“. Šią simfoniją C. Saint-Saënsas paskyrė F. Liszto, su kuriuo jį siejo ilgametė kūrybinė ir asmeninė draugystė, atminimui. Vargonų partiją koncerte atliks Lietuvos vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur.

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, koncerte Romansas styginiams“ klausysimės  po intensyvių vasaros kelionių į savo pagrindinę sceną grįžusio Lietuvos kamerinio orkestro ir jo meno vadovo, smuikininko Sergejaus Krylovo. Vienas reprezentatyviausių Lietuvos orkestrų Vilniaus publikai pateiks įvairią ir turiningą programą. Koncertas prasidės XX a. pirmosios pusės žydų kilmės britų kompozitoriaus Geraldo Finzio „Romansu styginiams“, o pabaigoje – Igorio Stravinskio baleto „Apolonas Musagetas“ muzika. Autorius pasakojo norėjęs parašyti diatoninio skambesio kūrinį styginių orkestrui, mat siekęs atgaivinti styginiams taip būdingą melodingumą. Baletas kone besiužetis, įkūnijantis mitą apie menų, grožio ir šviesos dievą Apoloną ir mūzas – Kaliopę, Polihimniją bei Terpsichorę. Nenumaldomo temperamento smuiko virtuozas S. Krylovas koncerte solo grieš du kūrinius: vengrų kompozitoriaus Bélos Bartóko siuitą „Rumunų liaudies šokiai“ smuikui ir orkestrui ir Andrzejaus Panufniko – XX a. Lenkijos kompozitoriaus, esmingai prisidėjęs prie lenkų avangardo formavimo – Koncertą smuikui ir orkestrui.

Rugsėjo 25 d., sekmadienį, pradėsime teatralizuotų koncertų visai šeimai sezoną. Vaikų ir suaugusiųjų džiaugsmui kartosime didelio susidomėjimo sulaukusią programą „Sapnas muzikos karalystėje“. Tai teatralizuota kelionė, kviečianti susipažinti su įvairių instrumentų tembrais, plačiu jų garsų spektru, judesių plastikos bei žodžio galių pasauliu. Specialią programą mažiesiems klausytojams ir jų tėveliams bei seneliams parengė žavus keturių seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale“ (išvertus iš lotynų k., tai reiškia „muzikos karalystė“). Fleita gros Vita Marija, arfa skambins Joana, smuiku grieš Kotryna Ugnė, o violončele – Elena. Muzikos garsais kuriamą sapną vizualizuos mažoji šokėja Augustė Daunytė, komentuos aktorė Milda Noreikaitė. „Muzika mums visiems labai svarbi ne tik gerai savijautai, įkvepiančioms idėjoms ar mintims, ji reikšminga ir mūsų asmenybės ugdymui. Nuo pat mažens turime jos klausytis, kad plėstume savo jausmo ir proto galias“ – įsitikinusios šio koncerto dalyvės.

Lauksime Jūsų koncertuose!

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: