Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Roby Lakatosas ir jo grupė sveikins Vilnių

Roby Lakatosas ir jo grupė sveikins Vilnių

2014-06-10


Birželio 19 d. Vilniaus festivalyje koncertuos išskirtinis vengrų smuiko virtuozas Roby Lakatosas ir jo grupė. Prognozuojamas itin karštas čigoniško temperamento vakaras, kur skambės paties Roby Lakatoso, Astoro Piazzollos, Vittorio Monti, Grigoraşo Dinicu ir kitų autorių kompozicijos.

Legendinėje čigonų smuikininkų šeimoje gimęs Roby Lakatosas muzikuoja nuo vaikystės, kaip romų grupės muzikantas debiutavo būdamas devynerių metų. Pradinį muzikinį išsilavinimą gavo iš savo šeimos narių, vėliau studijavo Budapešto Bélos Bartóko muzikos akademijoje, čia įgijo klasikinį išsilavinimą. Nuo tada jo karjera sparčiai plėtojosi, jis daug koncertavo užsienyje, pasirodė didžiuosiuose tarptautiniuose festivaliuose Europoje, JAV, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje ir Kinijoje.

R. Lakatosas yra smuikininkas, nepaisantis žanrų ribų, su savo ansambliu jis turi unikalią čigonų muzikos interpretacijos viziją. Talentingas ir išsilavinęs muzikantas improvizuoja naudodamas čigonų, vengrų ir kitų tautų muziką, supindamas įvairiausius stilius ir žanrus bei pasitelkdamas savo kompozitoriškus įgūdžius tampa vienu iš labiausiai intriguojančių muzikų šiandieniame pasaulyje. Kad ir ką griežtų – klasiką, džiazą, vengrų ar kitų pasaulio tautų liaudies muziką, jis linkęs drąsiai nepaisyti apibrėžtų žanrų ribų. R. Lakatosą žinome ir kaip „velnišką čigonų smuikininką“, ir kaip klasikinės muzikos virtuozą, ir kaip džiazo improvizatorių, kompozitorių bei aranžuotoją. Tokia tad universalaus muziko prigimtis. Naujos R. Lakatoso ansamblio programos pasižymi muzikine laisve ir netikėtomis repertuaro idėjomis derinant populiarias ir naujai aranžuotas pamirštų melodijų pynes.

Daugeliui akademinės muzikos mėgėjų R. Lakatos grojimas gali sukelti nepasitenkinimą neva dėl tariamos nepagarbos akademinei kultūrai, tačiau, klausantis jo reiktų turėti omeny giliai įsišaknijusią čigonų tautos muzikinės kultūros tradiciją, kuri klausytojams gali suteikti didelį malonumą. Tarp šio smuikininko partnerių yra ryškiausios akademinės muzikos žvaigždės: pianistės Polina Leschenko ir Martha Argerich, Franzo Liszto kamerinis orkestras, Vieuxtemps’o kvartetas, žydų dainininkė Myriam Fuks, akordeono virtuozas Aldo Granato, smuikininkai Stéphane’as Grappellis ir Vadimas Repinas, violončelininkas Christianas Poltéra, džiazo atlikėjai Randy Breckeris ir Tony Lakatosas. Beje, žymusis vengrų džiazo saksofonininkas Tony Lakatosas yra tikras Robio brolis. Su visais jais yra išleistas ne vienas CD.

Vilniuje su R. Lakatosu išgirsime ir pamatysime jo grupės muzikantus: László Bóni (smuikas), László Baloghą (gitara), László Lisztesą (kontrabosas), Jenö Lisztesą (cimbolai) ir Kálmáną Cséki (fortepijonas). Vilnių ansamblis sveikins naujausio CD „La Passion“ pagrindu sudaryta programa, grįsta mažai pažįstamais XX a. pradžios vengrų ir rumunų kompozitorių kūriniais, savitai aranžuotomis dainomis bei gyvybingais čardašo ritmais. Turėtų skambėti Astoro Piazzollos, Ferenco Vecsey, Isaako Dunajevskio, Georges’o Boulanger, Nikolajaus Rimskio-Korsakovo, Vittorio Monti, Grigoraşo Dinicu ir paties Roby Lakatoso kompozicijos. Kokie kūriniai bebūtų atliekami, tai turėtų būti gražus koncertas.

R. Lakatoso ir jo grupės pasirodymas Vilniaus festivalyje laukiamas birželio 19 d., ketvirtadienį, 19 val. Koncertas vyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Bilietų dar yra!

Daugiau informacijos apie festivalį: www.vilniusfestival.lt.

VF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: