Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Pekino opera iš arti

Pekino opera iš arti

2015-05-19

Didžiausią ažiotažą šiųmečiame Vilniaus festivalyje keliantis Pekino nacionalinės operos trupės pasirodymas vyks birželio 4 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. O birželio 2 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje rengiamas susitikimas su Pekino nacionalinės operos solistais ir režisieriumi. Publikai suteikiama reta galimybė pamatyti Pekino operą iš arti.

Susitikime bus galima iš arčiau susipažinti su kone sudėtingiausiu ir turiningiausiu kinų muzikinės dramos stiliumi, jo simbolika, spalvų, kaukių ir personažų gausa. Galėsime betarpiškai pamatyti ir išgirsti daug įdomybių apie unikalų reiškinį, kuriuo domisi, stebisi ir žavisi viso pasaulio meno mėgėjai bei profesionalai. Susitikimą su kinų operos solistais ir režisieriumi Sun Guiyuan moderuos lektorius Xu ZhaoqunKinijos centrinės televizijos (CCTV) tarptautinio kanalo prodiuseris ir Pekino operos ekspertas. Renginys vyks kinų ir anglų kalbomis su vertimu į lietuvių kalbą.

Vilniaus festivalyje viešinti Pekino nacionalinės operos trupė, globojama Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos, įsikūrė 1955 m. sutelkusi artistus iš įvairių operos mokyklų, taip pat pakvietusi žinomus dramaturgus, režisierius, scenos menininkus, kompozitorius, ir tapo vienu ryškiausių šios srities kolektyvų. Pagrindinis trupės steigėjas Mei Lanfang – legendinis kinų operos meistras, įkūręs keletą trupių ir mokyklą. Viena pagrindinių Vilniuje pristatomo spektaklio „Jangų giminės karvedės“ solisčių Li Shengsu Kinijoje yra tokio masto žvaigždė, kaip Europoje  Kiri Te Kanawa ar Monserrat Caballe.

Pekino nacionalinės operos atvykimas į Vilnių yra ilgo bei turiningo Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Kinijos atlikėjų menų asociacijos kultūrinio bendradarbiavimo rezultatas. Pernai vyko išskirtinis Baltijos šalių ir Kinijos mainų projektas – Baltijos kultūros festivalis Kinijoje – įspūdingas savo mastu, renginių gausa ir mezgamos bendrystės tęstinumu. Kinijos menų festivalis Baltijos šalyse – reikšmingas kultūrinis atsakas: jau buvę ir dar įvyksiantys įdomūs meno projektai, o vienas ryškiausių jo akcentų – Pekino nacionalinės operos spektaklisVilniaus festivalyje.

Pekino opera – bene sudėtingiausia ir turiningiausia kinų muzikinės dramos atmaina, jos raidos pradžia siekia XII amžių. XX a. pradžioje Pekino opera suklestėjo, jos stilius tapo vyraujantis Kinijoje, jai suteiktas nacionalinis statusas. Priskaičiuojama apie 1300 tradicinių ir šiuolaikinių jos sceninių veikalų, iš kurių 400 atliekami lig šiol. 2010 m. Pekino opera buvo įtraukta į UNESCO reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Šio savito žanro įvardijimas kaip „opera“ labiau pritaikytas vakarietiškam požiūriui, bet tuose unikaliuose spektakliuose neišgirsime nei tradicinių arijų, nei simfoninio orkestro, nei įprasto mūsų klausai dainavimo būdo. Klasikinė kinų muzikos drama absorbavo nacionalinio teatro bruožus: sąlyginę raiškos formą, spalvingus rūbus, išraiškingas kaukes, specifinę teatro kalbą ir judesius.

Susitikimas su Pekino nacionalinės operos solistais ir režisieriumi vyks birželio 2 d., antradienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Įėjimas į renginį – su bilietais. Renginio partneris – Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas.

VF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: