Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Orkestro muzikos koncertas Davido Geringo 70-mečiui

Orkestro muzikos koncertas Davido Geringo 70-mečiui

2016-11-02

Lapkričio 9 d., trečiadienį, Filharmonijos Didžiojoje salėje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertuos violončelininkas ir dirigentasDavidas Geringas. Šis vakaras Filharmonijoje skiriamas D. Geringo 70-mečiui. Šventiniame koncerte Maestro pasirodys ir kaip solistas, ir kaip dirigentas.

Lietuvoje gimęs violončelininkas ir dirigentas Davidas Geringas yra vienas universaliausių dabarties menininkų, sukaupęs įspūdingą repertuarą nuo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Legendinio Mstislavo Rostropovičiaus mokinys, 1970 m. prestižiniame Piotro Čaikovskio konkurse laimėjęs I premiją ir aukso medalį, koncertuoja visame pasaulyje su svarbiausiais orkestrais ir batutos meistrais.

1975 m. persikėlęs gyventi į Vokietiją, D. Geringas vienas pirmųjų Vakaruose pagrojo rusų avangardistų Edisono Denisovo, Sofijos Gubaidulinos, Alfredo Schnittke’s opusus. Jam savo kūrinius dedikavo šiuolaikiniai kompozitoriai Lepo Sumera, Erkki-Svenas Tüüras, Pēteris Vaskas, Anatolijus Šenderovas, Nedas Roremas ir kt. Violončelininkas daug kartų atliko lietuvių ir rusų kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras.

D. Geringas nuolat rengia pasirodymus dirigento amplua, kviečiamas koncertuoti Amsterdamo „Concertgebouw“, Romos „Auditorium Parco della musica“, Vienos „Musikverein“, Ciuricho „Tonhalle“, Berlyno filharmonijos ir kitose Europos, Azijos ir JAV salėse. 1997–2004 m. jis buvo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausiasis kviestinis, o 2005–2008 m. – pagrindinis kviestinis Tokijo ir Kinijos filharmonijų orkestrų dirigentas. Maestro kūrybinėje biografijoje svarbią vietą užima ir operos bei baletai. Be kitų jis yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklio, Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“ muzikos vadovas ir dirigentas.

D. Geringo jubiliejiniame koncerte su LKO skambės orkestro aukso fondo kūriniai – Felixo Mendelssohno-BartholdySimfonija styginiams Nr. 8 D-dur ir daugelio klausytojų kone atmintinai žinoma nuostabioji Wolfgango Amadeaus Mozarto Simfonija Nr. 40 g-moll, KV 550.

Kaip solistas D. Geringas publikai jubiliejinį vakarą primins išnykusį arpedžioną – skambės Franzo Schuberto Sonata „Arpeggione“ violončelei ir styginiams, D. 82, vadinamoji „Išnykusio arpedžiono sonata“. Pagrindinis lyriškojo austrų romantizmo atstovas F. Schubertas 1824 m. Vienoje parašė sonatą prieš metus sukurtam naujam instrumentui arpedžionui. Jį išrado vienietis gitarų meistras Johannas Georgas Staufferis, o kūrinį Schubertui užsakė arpedžiono virtuozas Vincenzas Schusteris. Šis instrumentas susiejo violončelės ir gitaros bruožus (iš esmės tai buvo strykinė gitara). Šiandien arpedžioną galima išvysti tik muziejuje, o koncertų salėse skamba šio kūrinio versijos įvairiausiems instrumentams (nuo styginių iki pučiamųjų). Populiariausios tebėra transkripcijos violončelei ir altui. Šešiastygiam arpedžionui sukurtą sonatą perkeliant ant keturių stygų, netikėtai kyla techninių atlikimo sunkumų, kuriems įveikti reikia ypatingo virtuoziškumo.

70-mečio jubiliejų mininčio Davido Geringo koncertas su Lietuvos kameriniu orkestru vyks lapkričio 9 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: