Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
„Muzikinės istorijos“ su violončelininku Danjulo Ishizaka

„Muzikinės istorijos“ su violončelininku Danjulo Ishizaka

2016-03-25

Šį šeštadienį, balandžio 2 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambės programa „Muzikinės istorijos“ –  muzikos garsuose slypinčios istorijos apie nelaimingą ir aistringą meilę, svajones ir kančias, herojaus mirtį... Istorijas pasakos Maestro Roberto Šerveniko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO), solo violončele grieš svečias iš Vokietijos Danjulo Ishizaka.

Į Filharmonijos sceną grįžtantis vokiečių ir japonų kilmės violončelininkas D. Ishizaka išgarsėjo 2003 m., pasirodydamas su K. Pendereckio diriguojamu Vienos simfoniniu orkestru. Apie jaunystės vitališkumu žavintį menininką įtakingas dienraštis „Süddeutsche Zeitung“ rašė: „talentinga ir nepaprastai savita muzikos individualybė. Jo techniniai gebėjimai fenomenalūs, jis žavi išradingomis ir spontaniškomis spalvomis bei sumania frazuote“. O Frankfurto „Allgemeine Zeitung“ prestižinių tarptautinių konkursų Ispanijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Švedijoje nugalėtoją pavadino „nauju genijumi“. Šiandien D. Ishizaka koncertuoja visame pasaulyje su žymiausiais orkestrais.

Filharmonijoje Vilniuje su LNSO D. Ishizaka pagrieš Roberto Schumanno Koncertą violončelei. Anot kritikų, pabrėžiančių šio Vokietijoje gyvenančio violončelininko inteligentišką interpretaciją, jis priklauso tam siauram atlikėjų ratui, kurie Schumanno Koncertą atlieka taip, lyg jis būtų sukurtas būtent jiems.

Vakaro programoje „Muzikinės istorijos“ greta R. Schumanno Koncerto violončelei skambės dar dviejų iškilių romantizmo muzikos atstovų – XIX a. kompozitorių simfoninės partitūros. Išgirsime Carlo Marios von Weberio uvertiūrą „Euriantė“ bei Hectoro Berliozo „Fantastinę simfoniją“ (arba „Artisto gyvenimo epizodą“).

Vesdamas šios programos kūrinius siejančias paraleles koncerto dirigentas Robertas Šervenikas svarstė: „Kas galėtų sieti C. M. von Weberio operą „Euriantė“ su Prancūzija, o kompozitorių H. Berliozą – su Airija? Kas tarpusavy galėjo sieti visus tris programoje skambėsiančius kompozitorius?“ Ir čia pat pats sufleravo, esą vokiečių romantinės operos pradininku laikomas Weberis savo operos siužetu pasirinko XIII a. prancūzų sakmę apie šmeižtą ir tikėjimą ištikimybe. O Berliozo „Fantastinės simfonijos“, kurią būtų teisinga pavadinti psichologine poema, gimimą inspiravo autoriaus aistringa meilė airių aktorei Harriet Smithson. R. Schumannas buvo didelis Weberio muzikos gerbėjas. Kaip tik apie operą „Euriantė“ jis rašė: „Tai pats tauriausias jo širdies kraujas. Neabejotinai opera jam kainavo dalį gyvenimo, bet padarė jį nemirtingą...“ Berliozo „Fantastinės simfonijos“ herojus bandė nusižudyti, lygiai kaip realybėje ketino pasielgti ir Schumannas, kuris, paveiktas psichinės ligos, šoko nuo tilto į Reiną. Būtent tuo dramatišku gyvenimo laikotarpiu Schumannas darbavosi prie Koncerto violončelei partitūros. Užklupusi liga tęsti šio darbo neleido, autorius savo koncerto violončelei taip ir neišgirdo... 

Taigi, meilės istorijos su pikantiškomis detalėmis... Roberto Šerveniko diriguojamo LNSO ir violončelininko Danjulo Ishizakos koncertas „Muzikinės istorijos“ skambės jau šį šeštadienį, balandžio 2 d., 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: