Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Mozartas ir Šostakovičius LKO koncertui subūrė ryškų tarptautinį dirigento ir solistų trio

Mozartas ir Šostakovičius LKO koncertui subūrė ryškų tarptautinį dirigento ir solistų trio

2016-02-15

„Jo grojimas kupinas jėgos ir užkrečiančio artistiškumo“ – puikiai Lietuvoje žinomas pianistas Dmitrijus Baškirovas sakė apie netrukus pirmą kartą Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje koncertuosiantį italų ir persų kilmės pianistą Alessandro Deljavaną. Išgirsime jį šio šeštadienio, vasario 20 d., Lietuvos kamerinio orkestro koncerte. Ir ne tik jį. Orkestrui šįkart diriguos garsusis Georgas Markas, o solo trimitu gros šio instrumento virtuozas Andrejus Kavalinskis.

Stiprų tarptautinį šio vakaro dirigento ir dviejų solistų trio Lietuvos kamerinis orkestras (LKO; meno vadovas Sergejus Krylovas) subūrė neatsitiktinai. Programoje skambės Dmitrijaus Šostakovičiaus Pirmas koncertas fortepijonui, trimitui ir styginiams – kūrinys, reikalingas ypač ryškių solistų. Kad toks yra jau ne pirmą kartą mūsų šalyje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertuosiantis Andrejus Kavalinskis abejonių nebekyla. Trimitininkas pasižymi ne tik techniniu meistriškumu ir universalumu, bet ir ypatingu stiliaus pojūčiu. 

Tarptautinis varinių pučiamųjų žurnalas apie šį solistą rašė: „Pelnęs laurus Porcijoje, Paryžiuje ir Tulone, A. Kavalinskis tapo vienu žymiausių savo kartos trimitininkų. Įsidėmėtina karjera!“ Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas jis gastroliuoja daugelyje Europos šalių, grojo su Berlyno simfoniniu, „Maskvos virtuozų“, Paryžiaus, Brabanto (Olandija), Kioto kameriniu (Japonija), Dortmundo filharmonijos (Vokietija), Padujos ir Venecijos (Italija) bei kt. orkestrais. 

Pirmą kartą Nacionalinės filharmonijos scenoje pasirodysiantis pianistas Alessandro Deljavanas koncertuoja visame pasaulyje (Europos šalyse, Kinijoje, Kolumbijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV); būdamas ne vieno konkurso laureatas, jau įrašė daugiau kaip 30 albumų. Jis pasirodo su įvairiais orkestrais: Marijos teatro (Sankt Peterburgas), Milano simfoniniu, Haydno (Italija), Uhano filharmonijos (Kinija). A. Deljavanas dalyvavo dokumentiniuose filmuose „F. Lisztas. Klajonių metai“ ir „Virtuoziškumas“. Jis yra Niccolò Piccinni konservatorijos Baryje (Italija) ir Antonio Vivaldi akademijos Lokarne (Šveicarija) profesorius.

 

Solistus ir LKO D. Šostakovičiaus muzikoje vienys mūsų publikos pamėgtas austrų dirigentas Georgas Markas. Iš ankstesnių G. Marko viešnagių teko įsitikinti šio dirigento teikiama svarba rusų kompozitoriams Čaikovskiui ir Šostakovičiui, greta jų – Haydno, Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Brahmso, Brucknerio, Mahlerio ir Bergo kūriniams. Tad ir šio vakaro programoje išgirsime ne tik Šostakovičių. Jo ankstyvojo kūrybinio laikotarpio muzika hermoningai derės su G. Marko ir LKO pirmoje koncerto dalyje pasirinkta atlikti nuostabiąja Wolfgango Amadeaus Mozarto „Jupiterio“ simfonija. Ši paskutinė (41-oji) Mozarto simfonija – tai jo gyvenimo filosofijos išraiška muzikoje. Čia apstu optimizmo, patetikos, o ir komiškų elementų, o visa ko kulminacija – vaizdų gausa ir turtinga orkestruote trykštantis finalas.

LKO, solistų Alessandro Deljavano ir Andrejaus Kavalinskio bei dirigento Georgo Marko parengta Mozarto ir Šostakovičiaus kūrinių programa skambės šį šeštadienį, vasario 20 d., 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: