Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Mirgą Gražinytę netikėtai keičia kylanti batutos žvaigždė Martynas Stakionis

Mirgą Gražinytę netikėtai keičia kylanti batutos žvaigždė Martynas Stakionis

2015-12-15

Gruodžio 19 d. Vilniuje ir 21 d. Klaipėdoje rengiamuose simfoninės muzikos koncertuose prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) dirigento pulto turėjusią stoti charizmatiškąją dirigentę Mirgą Gražinytę-Tylą netikėtai keičia kylanti batutos žvaigždė Martynas Stakionis. 

Susirgus ir į Lietuvą negalint atvykti lauktajai dirigentei ją neatsitiktinai pakeis jaunasis kolega Martynas Stakionis. Jis tiesiogine prasme eina Mirgos Gražinytės pėdomis ir jos patarimu studijuoja Hamburgo aukštojoje mokykloje pas tą patį dirigavimo profesorių Ulrichą Windfuhrą, pas kurį mokėsi ir Mirga. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas, tarptautinio J. Vytuolio choro dirigentų konkurso nugalėtojas, sužibėjęs jau ne viename koncerte Lietuvoje, iš karto po mokyklos baigimo išvyko studijuoti svetur. Tad talentingojo ir daug žadančio jaunojo batutos talento pasirodymai Lietuvoje intriguoja ne ką mažiau, nei visada laukiamos Mirgos Gražinytės.

„Dirigentas turi būti tvirtas kaip uola, nė akimirkos nepasiduoti silpnumui... Apskritai man atrodo, kad tikras menininkas kritiškais momentais sugeba parodyti savo galimybių maksimumą. Ne būdamas vienas ar repetuodamas, bet – prieš publiką“ – viename interviu akcentavo M. Stakionis („kultura.lrytas.lt“). Netikėtas dirigento pasirodymas koncertuose Lietuvoje gali tapti unikalia proga atskleisti dirigavimo meno galimybių maksimumą, ir tiek jam pačiam, tiek publikai atverti naują Lietuvos dirigentų istorijos puslapį.

M. Stakionis su LNSO ir ryškia jaunosios kartos smuikininke Justina Auškelyte publikai pristatys programą „Muzikinė šiaurės pašvaistė“, skirtą kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150-mečiui. Suomių muzikos klasikui pagerbti skirtoje programoje Lietuvos publika išgirs Jeano Sibeliaus vienintelį Koncertą smuikui, jo muzika po premjeros buvo apibūdinama kaip „hipnotizuojantys šiaurietiškos žiemos peizažai, kuriuose tapoma baltai ant balto“. Dar skambės Sibeliaus „Leminkaineno siuita“, op. 22, priminsianti apie didvyrį Leminkaineną ir jo žygius, aprašytus garsiajame Kalevalos epe.

Sibeliaus Smuiko koncertą griešianti smuikininkė Justina Auškelytė jau ne vienus metus džiugina mūsų ir užsienio klausytojus puikiais pasirodymais. Ji pelnė apdovanojimų svarbiausiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose smuikininkų konkursuose Lietuvoje: keturis kartus iš eilės tapo respublikinio B. Dvariono konkurso laureate, 2008 m. tarptautiniame B. Dvariono konkurse apdovanota Grand Prix, tarptautiniame S. Sondeckio ir respublikiniame R. Katiliaus konkursuose iškovojo pirmąsias vietas, o prestižiniame III tarptautiniame J. Heifetzo konkurse – II premiją. Smuikininkė ne kartą pelnė garbingus apdovanojimus ir konkursuose Latvijoje, Čekijoje, Rumunijoje. Niujorko Juilliardomokykloje J. Auškelytė studijavo prof. Stepheno Clappo ir prof. Laurie Smukler smuiko klasėje, 2015 m. įgijo muzikos magistro laipsnį. Ji toliau tobulina meistriškumą lankydamasi pas savo ilgamečius mokytojus prof. Pavelą Bermaną ir prof. Borisą Kuschnirą, kviečiama dalyvauti svarbiausiuose mūsų šalies muzikos festivaliuose bei griežia su pagrindiniais Lietuvos simfoniniais ir kameriniais orkestrais. 

M. Stakionio, J. Auškelytės ir LNSO programa „Muzikinė šiaurės pašvaistė“ skambės gruodžio 19 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir gruodžio 21 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: