Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
LKO serenados styginiams su Borisu Brovtsynu ir Nicholu Miltonu

LKO serenados styginiams su Borisu Brovtsynu ir Nicholu Miltonu

2016-12-12

Naujosios anglų muzikos pradininko, kompozitoriaus ir dirigento Edwardo Elgaro bei čekų kompozitoriaus ir smuikininko Josefo Suko Serenados styginiams ir vieno svarbiausių XX a. vokiečių simfonistų Karlo Amadeuso Hartmanno bei čekų romantizmo korifėjaus Antoníno Dvořáko kūriniai smuikui ir orkestrui – tokią muzikos ekspoziciją gruodžio 17 d. klausytojams siūlo Lietuvos kamerinis orkestras (LKO). Žymusis kolektyvas muzikuos su neeilinėmis asmenybėmis – Tarptautinio Tiboro Vargos smuikininkų konkurso laureatu Borisu Brovtsynu ir Sarbriukeno valstybinio operos teatro generaliniu muzikos vadovu ir vyr. dirigentu Nicholu Miltonu.

Smuikininkas Borisas Brovtsynas ketverių metų pradėjo mokytis groti, o šešerių jau koncertavo Maskvos Didžiajame teatre. Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos bei Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokyklos auklėtinis šiuo metu pasirodo su daugeliu kolektyvų, kaip antai Strasbūro, Monte Karlo, Varšuvos, Liežo filharmonijų, Birmingamo, Bazelio, Sicilijos, San Paulo, Jutos simfoniniais, kameriniu „English Classical Players“ ir kitais orkestrais. Smuikininkas yra bendradarbiavęs su tokiais muzikais kaip seras Neville’as Marrineris, Jurijus Bašmetas, Neeme Järvis, Vladimiras Fedosejevas, Gerdas Albrechtas, Marekas Janowskis, Antonis Witas, Yanas Pascalis Tortelier, Janine Jansen, Maksimas Rysanovas, Aleksejus Ogrinčiukas. 

Koncerte su LKO B. Brovtsynas pagrieš Karlo Amadeuso Hartmanno Concerto funebre smuikui ir styginių orkestrui bei Antoníno Dvořáko Romansą smuikui ir orkestrui f-moll, op. 11. Orkestras savo ruožtu į programą, pavadintą „Serenados styginiams“,dar įtraukė Edwardo Elgaro Serenadą styginiams e-moll, op. 20 ir Josefo Suko Serenadą styginiams Es-dur, op. 6.

Prie Sergejaus Krylovo vadovaujamo LKO dirigento pulto stosiantis australų dirigentas Nicholas Miltonas Sidnėjaus konservatorijoje, Mičigano valstybiniame universitete ir Juilliardo mokykloje studijavo smuiką, dirigavimą, muzikos teoriją ir filosofiją. Niujorko universitetas (City University of New York) jam suteikė daktaro laipsnį. Jis tapo ne vieno konkurso laureatu, yra pelnęs JAV ir Australijos apdovanojimų.

N. Miltonas yra Sarbriukeno (Saro žemė, Vokietija) valstybinio operos teatro generalinis muzikos vadovas ir vyr. dirigentas, diriguoja apie 50 spektaklių per sezoną. Maestro kviečiamas diriguoti ir kituose – Vienos, Berlyno, Leipcigo, Linco, Insbruko, Štutgarto, Mainco, Miuncheno, Sidnėjaus – teatruose. Dirigentas bendradarbiauja su pagrindiniais Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Anglijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos ir Azijos šalių orkestrais, tarp kitų – Berlyno „Konzerthaus“, Londono, Nicos, Taivano filharmonijų, „Sinfonia Varsovia“, Kinijos nacionaliniu simfoniniu.

Dirigento diskografijoje – apie 50 kompaktinių plokštelių. Šiaip metais N. Miltonas ir pianistas Josephas Moogas nominuoti „Grammy“ apdovanojimui už Edvardo Griego ir Moritzo Moszkowskio Koncertų fortepijonui ir orkestrui įrašus. N. Miltonui jau yra tekę diriguoti Lietuvos kameriniam orkestrui, kurį jis pavadino tikru Lietuvos muzikinės kultūros brangakmeniu.

Lietuvos kamerinio orkestro, smuikininko Boriso Brovtsyno ir dirigento Nicholo Miltono koncertas „Serenados styginiams“ vyks gruodžio 17 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: