Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
LKO koncertuos su Berlyno simfoninio orkestro dirigentu Lioru Shambadalu

LKO koncertuos su Berlyno simfoninio orkestro dirigentu Lioru Shambadalu

2014-11-17
Vakaro solistas -  Mathis Kaspar Stier (fagotas)

Vakaro solistas - Mathis Kaspar Stier (fagotas)

Lapkričio 22 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje pasirodys Berlyno simfoninio orkestro (Berliner Symphoniker) vyr. dirigentas Lioras Shambadalas. Maestro diriguos vienam geriausių mūsų šalies klasikinės muzikos kolektyvų – Lietuvos kameriniam orkestrui.

Lioras Shambadalas yra vienas aktyviausiai šiuo metu koncertuojančių muzikų, dirigavęs daugiau kaip 70-čiai įvairių pasaulio orkestrų! Jo gastrolių keliai driekiasi nuo Vokietijos iki Vietnamo, nuo Meksikos iki Kazachstano. Altą, tromboną, kompoziciją ir dirigavimą Tel Avive studijavęs L. Shambadalas yra vadovavęs ne vienam orkestrui, pastatė daugiau kaip 40 operų, įkūrė ansamblį „Musica Nova“, dėsto įvairiuose meistriškumo kursuose. Šį vakarą maestro diriguos Lietuvos kameriniam orkestrui ir solistui iš Vokietijos Mathisui Kasparui Stierui.

Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergejus Krylovas) nekantriai laukia šio susitikimo, žadančio ne tik įdomų darbą repeticijų metu su paties maestro L. Shambadalo pasiūlytais kūriniais, bet ir tiesiančio tiltus į ateities kūrybinius darbus.

Pasak orkestro direktoriaus Egidijaus Mikšio, rengiantis šiam koncertui L. Shambadalas pasiūlė labai įdomią programą, kuri turėtų turėti labai didelį atgarsį. „Dirigento idėja – įrašyti kompaktinę plokštelę „Nebaigtas Mozartas“, – sako Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys. Pasak L. Shambadalo, yra daug nebaigtų Mozarto kūrinių. „Tas visas atkarpas dirigentas norėtų sudėti į atskirą kompaktinę plokštelę ir atsirastų naujas dalykas, niekada negirdėtas pasaulyje“, – sako E. Mikšys.

Dar viena intriguojanti mūsų šalies muzikų ir publikos susitikimo su Lioru Shambadalu detalė – Shambadalų giminės šaknys yra susiję su Lietuva ir Vilnium, kaip Šiaurės Jeruzale. Lioro Shambadalo tėvas yra kilęs iš Vilniaus!

L. Shambadalo ir LKO koncerte Vilniuje skambės Samuelio Barberio, Edwardo Elgaro, Richardo Wagnerio, Wolfgango Amadeaus Mozarto orkestriniai kūriniai bei Johanno Nepomuko Hummelio Koncertas fagotui ir orkestrui F-dur – vienas gražiausių fagoto repertuaro kūrinių.

Solo fagotu pirmą kartą Lietuvoje gros jaunas ir nepaprastai talentingas fagotistas Mathisas Kasparas Stieras. Miunchene gimęs M. K. Stieras groti pradėjo devynerių metų, o trylikos buvo priimtas į aukštąją muzikos mokyklą. Jau būdamas ne vieno konkurso laureatas, šiais metais M. K. Stieras laimėjo III vietą festivalio „Prahos pavasaris“ konkurse, tapo „IDRS Gillet-Fox Competition“ finalininku.

LNF inf.

Daugiau informacijos apie koncertą bei galimybes parengti interviu ar reportažą su LKO ir svečiais, kreipkitės:
EGIDIJUS MIKŠYS
Lietuvos kamerinio orkestro direktorius
Tel. (8 5) 266 5225
Mob. +370 698 31086

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: