Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lioras Shambadalas ir LKO imasi pristatyti niekada neskambėjusią Mozarto muziką

Lioras Shambadalas ir LKO imasi pristatyti niekada neskambėjusią Mozarto muziką

2015-12-04

Pasauliui nebuvo lemta išgirsti kai kurių Wolfgango Amadeaus Mozarto kūrybos puslapių. Lietuvos klausytojai bus pirmieji! Šį trečiadienį, gruodžio 9 d., Nacionalinėje filharmonijoje vyksiančiame Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncerte „Klasikos šedevrus diriguoja Lioras Shambadalas“ bus pristatyta ypatinga programa, jos antroji dalis – tai nebaigų W. A. Mozarto kūrinių fragmentai.

„Aukščiausio lygio kameriniai orkestrai pasaulyje tapo retenybe, o jūs tokį turite, galite jį dar plačiau išgarsinti projektais, kurių niekas kitas nedaro. Lietuvos kamerinis orkestras turi gražią praeitį, puikią dabartį ir, tikiu, šaunią ateitį“ – taip apie šį kolektyvą prieš metus kalbėjo su juo Vilniuje koncertavęs Berlyno simfoninio orkestro (Berliner Symphoniker) vyr. dirigentas Lioras Shambadalas. Susižavėjęs mūsų orkestru garsusis dirigentas iš karto ėmėsi idėjos būtent su šiuo kolektyvu įgyvendinti vieną savo sumanymų – atlikti nebaigtų W. A. Mozarto kūrinių fragmentus. Tad į savo tėvo gimtąjį Vilnių šįkart L. Shambadalas atvyksta būtent šio tikslo vedinas.

„Netrukus minėsime Mozarto gimimo 260-ąsias metines. Jis gyveno tik 36 metus ir parašė daugybę įvairių žanrų kūrinių. Tačiau yra apie 140 jo nebaigtų ir nepilnų kūrinių, tai atskiros dalys, eskizai, nuotrupos... Kompozitorius skubėjo kurti, gaudavo vis naujų užsakymų: parašęs vieną dalį, atiduodavo natų perrašinėtojui, nesulaukęs – sukurdavo naują. Daug kas dingo dažnai keliaujant, kartais kurią nors opuso dalį orkestruodavo jo mokiniai. O šiais laikais – kas drįstų kišti nagus prie Mozarto? Tai tas pat, kaip mėginti pabaigti Michelangelo skulptūras! Todėl noriu atlikti tą Mozarto kūrybos dalelę tokią, kokia ji išliko. Teskamba.“, sako dirigentas L. Shambadalas.

Neskambėjusius Mozarto kūrybos puslapius koncerte pristatys ir koncertą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis. Ne ką mažiau intriguojanti bus ir pirma koncerto dalis. Po Gustavo Mahlerio Adagietto iš Simfonijos Nr. 5 skambės Josepho Haydno Koncertas violončelei ir orkestrui D-dur, o jį su LKO atliks solistas Kianas Soltani. Austrijoje gimęs persų kilmės violončelininkas studijavo pas Ivaną Monighettį Bazelio muzikos akademijoje. Kelių tarptautinių konkursų laureatas K. Soltani jau yra koncertavęs su Bazelio Sinfonietta, Helsinkio ir Zagrebo filharmonijų, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, pianistu ir dirigentu Danieliu Barenboimu, smuikininku Guy Braunsteinu ir kitais.

Lioro Shambadalo diriguojamo Lietuvos kamerinio orkestro ir violončelininko Kiano Soltani parengta klasikos šedevrų programa skambės gruodžio 9 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijoje Vilniuje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: