Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia susipažinti iš arčiau

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia susipažinti iš arčiau

2016-01-12

Filharmonijos rengiamų simfoninės muzikos koncertų lankytojai šį šeštadienį, sausio 16 d., turi retą progą pažinti kitokį Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą (LNSO). „Susipažinkime su orkestru iš arčiau“ – tai šio koncerto motto, nes LNSO muzikantai į Filharmonijos sceną žengs kaip solistai, muzikuojantys pritariant bičiuliams ir maestro Modestui Pitrėnui. Be to, du orkestro nariai prisistatys ir kaip kompozitoriai. 

Groti LNSO – dažno Lietuvos muzikanto svajonė. Nuo 1940 m. gyvuojantis kolektyvas turi geras tradicijas ir didžiulę koncertinę patirtį, rengia programas su geriausiais Lietuvos ir užsienio solistais bei dirigentais, pasižymi šilta kūrybiška bendravimo atmosfera ir galimybėmis orkestro nariams skleistis ne tik grojant šiame kolektyve, bet ir muzikuojant savarankiškai. Visapusiškai atskleisti savo individualybę ir talentą ambicingesniems orkestro nariams ne mažiau svarbu, nei kartu muzikuoti. Tad jau tradicija tapusiame LNSO koncerte „Orkestras iš arti“ šįkart išgirsime keliolika orkestrantų, grojančių solo.

Publikai solistų amplua šį vakarą pasirodys Giedrius Gelgotas (fleita), Sergijus Kirsenka (tūba), Tomas Bieliauskas (obojus), Artūras Mikoliūnas (fagotas), Laurynas Lapė (trimitas), Antanas Taločka (klarnetas), Rasa Vosyliūtė (smuikas), Marius Balčytis (trombonas), Dainius Rudvalis (kontrabosas), Kristina Morozova (smuikas), Aušra Vileikienė (altas).

Koncerto programoje skambės kūriniai nuo XIX a. iki naujausių, XXI a. kompozicijų, tarp jų – ir vieno aktyvesnių jaunesniosios kartos kompozitorių Lino Balto Koncertas „Rasa (Dew)“ tūbai ir simfoniniam orkestrui, dedikuotas LNSO tūba grojančiam šio instrumento virtuozui S. Kirsenkai.

LNSO muzikantai iš arti prisistatys ne tik kaip solistai, bet ir kaip kompozitoriai. Girdėsime LNSO artistų – violončelininko Arvydo Malcio ir fagotininko Artūro Mikoliūno parašytus kūrinius, atliekamus jų kolegų. Skambės A. Malcio Concerto grosso Nr. 1 „Vox clamantis in deserto“ („Dykumoje šaukiančiojo balsas“) fleitai ir kameriniam orkestrui ir A. Mikoliūno „Fantazija“ obojui, fagotui ir orkestrui.

Maestro Modesto Pitrėno diriguojamo LNSO ir šio kolektyvo muzikantų solistų koncertas Nacionalinėje filharmonijoje vyks sausio 16 d., šeštadienį, 19 val. 

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: