Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lietuvos muzikos ambasadorių dovanos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Lietuvos muzikos ambasadorių dovanos valstybės atkūrimo 100-mečiui

2018-02-19

Jie vadinami muzikos ambasadoriais. Jie reprezentuoja Lietuvą koncertuodami įvairiose užsienio šalyse, atlikdami lietuvių kompozitorių muziką, kuo aukščiau keldami Lietuvos kultūros kartelę. Kovo 8 d. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga jie koncertuos garsiojoje Paryžiaus „Gaveau“ salėje, o štai šį savaitgalį valstybės jubiliejui skirtą programą atliks Lietuvoje. Jie – tai Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), pianistė Mūza Rubackytė ir dirigentas Robertas Šervenikas. Jų koncertas „Lietuvos muzikos ambasadoriai“ vasario 23 d. vyks Kaune, o vasario 24 d. – Vilniuje.

Šventinio koncerto programoje skambės klasikos šedevrai – Wolfgango Amadeaus Mozarto Koncertas fortepijonui Nr. 23 A-dur, KV 488 ir FryderykoChopino Koncertas fortepijonui Nr. 1, op. 11, taip pat šiuolaikinių lietuvių ir prancūzų autorių – Arvydo Malcio ir Pierre’o Thilloy kūriniai. 

M. Rubackytės ir LKO atliekami koncertai fortepijonui žada neišdildomų sąlyčio su klasika įspūdžių. O kaip su tuo derės šiuolaikinių autorių muzika? Pasak kompozitoriaus Arvydo Malcio, į programą įtrauktasis jo kūrinys „Paukščių takas“ styginių orkestrui (2004) – tai muzikinis nuotykis, muzikinė pramoga. „Paukščių takas“ – tai post scriptum Mozartui ir klasicizmui. „Norėjau parašyti taip lengvai ir bravūriškai, kaip tai darydavo Mozartas. Tai grįžimas į tonalią muziką su daugybe moduliacijų ir sekvencijų. Prisimindamas Mozartą, kaskart sugrįžtu į jaunystę, į tuomet mano aplinkoje skambėjusią muziką“, – sako autorius. „Paukščių takas“ yra ganėtinai populiarus, jįjau atliko per 30 orkestrų ir ansamblių, kūrinys daugiau kaip 100 kartų skambėjo Europos, Amerikos, Azijos koncertų salėse, tarp jų – Niujorko „Carnegie Hall“, Maskvos filharmonijos, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Élysées“. Kūrinį girdėjo Echternacho muzikos (Liuksemburgas), „Maskvos rudens“, Šlėzvigo-Holšteino (Vokietija), „Šilko kelio“ Siane (Kinija) festivalių klausytojai.

Savo taką tarp Prancūzijos ir Lietuvos muzikos nuties šiuolaikinis prancūzų kompozitorius, pianistės M. Rubackytės bičiulis Pierre’as Thilloy. Anot paties P. Thilloy, pažintis su ne vieną jo kūrinį skambinusia pianiste M. Rubackyte paskatino susidomėti lietuvių kultūra. Jį sužavėjo M. K. Čiurlionio kūryba, ypač simfoninė poema „Jūra“, lietuvių liaudies dainos, sutartinės ir žinomiausios lietuviškos pasakos „Eglė žalčių karalienė“ teogoninis mitas. Prieš penkerius metus Nacionalinėje filharmonijoje skambėjo P. Thilloy oratorija „Eglė žalčių karalienė“ chorui ir orkestrui, o šiame koncerte girdime legendą orkestrui „Eglės sapnas“ („Le songe d’Eglė“). Naująjį opusą kompozitorius dedikuoja M. Rubackytei, Lietuvos kameriniam orkestrui ir Lietuvai.

„Šis kūrinys – dovana šaliai ir tautai, kuri prieš šimtą metų atgavo nepriklausomybę; tai Lietuvos metafora, tokia kaip Uroboras, amžinojo gamtos rato, vilties ir atgimimo simbolis. Tai durys į kitą, padavimų ir legendų, tradicijų ir pasakų pasaulį, kuriame slypi pati kultūros šerdis – „kylanti iš vaizduotės klodų ir liaudies pasakų, mažai pažintų, bet užburiančių, kurios yra niekas kitas, kaip tik poetinis pasaulio atspindys“, – apie „Eglės sapną“ sako P. Thilloy.

Lietuvos kamerinio orkestro, pianistės Mūzos Rubackytės ir dirigento Roberto Šerveniko koncertas „Lietuvos muzikos ambasadoriai“ vyks vasario 23 d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir vasario 24 d., šeštadienį, 19 val. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: